Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
RockStaR ★

Poradnik | Qiyana

Rekomendowane odpowiedzi

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

 

 

„Pewnego dnia to wszystko będzie częścią Ixaocanu. Wspaniałego imperium równie wspaniałej cesarzowej”.

 

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

 

 

 

 

 

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

 

 

Qiyana, najmłodsze dziecko w rodzie panującym, dorastała w wierze, że nigdy nie odziedziczy tronu Yun Tal. Gdy jej rodzice zarządzali Ixaocanem, państwem-miastem ukrytym głęboko w ixtalskich dżunglach, wychowywali dzieci na swoich następców i uczyli je o wyniosłych tradycjach ich odizolowanego narodu. Większość uwagi poświęcali dziewiątce starszych sióstr Qiyany, które poprzedzały ją w kolejce do władzy, więc często brakowało jej własnego miejsca w rodzinie.

Natura owego miejsca stała się jasna w dniu, w którym młoda Qiyana zaczęła poznawać pradawną ixtalską magię żywiołów. Niedługo po tym, jak rozpoczęła lekcje, zdała sobie sprawę, że została obdarzona nadzwyczajnym talentem. Choć Qiyana miała zaledwie siedem lat, opanowywała zaawansowane techniki w przeciągu tygodni, a niektóre jej starsze siostry po latach nauki wciąż nie zaczęły nawet rozumieć ich podstaw.

Qiyana zaczęła po kolei przeganiać swoje siostry w sztuce magii żywiołów, a im większe postępy czyniła, tym większą urazę chowała. Dlaczego rodzice tak bardzo wysilali się, żeby wychować jej gorsze rodzeństwo? Za każdym razem, gdy wybierano je do sprawowania pieczy nad wielkimi rytuałami, które ukrywały Ixtal przed światem zewnętrznym, sfrustrowana Qiyana wszczynała walki, żeby udowodnić swoją wartość. Nie minęło wiele czasu nim Inessa, najstarsza siostra i bezpośrednia następczyni tronu, stała się celem ataków Qiyany.

Zamiast załagodzić konflikt Inessa jeżyła się, poirytowana brakiem szacunku siostry, która była od niej o dwanaście lat młodsza. W miarę jak obie dorastały ich słowa stawały się coraz ostrzejsze, aż wreszcie z ust Inessy padły groźby, a Qiyana rzuciła jej wyzwanie — miały dowieść, która z nich jest silniejsza, drogą rytualnego pojedynku na oczach całego Ixaocanu, i tym samym zdobyć prawo do odziedziczenia władzy po rodzicach. Inessa przyjęła wyzwanie, ponieważ chciała nauczyć siostrę nieco potrzebnej jej pokory.

Gdy starcie dobiegło końca, Inessa bezpowrotnie straciła zdolność chodzenia, a na Qiyanie nie było widać najmniejszego draśnięcia.

Nie mogła się doczekać, aż zajmie miejsce prawowitej dziedziczki, lecz czyny córki doprowadziły jej rodziców do furii. Odmówili jej nagrody — wedle tradycji Qiyana miała zawsze być dziesiąta w linii dziedziczenia tronu Yun Tal. Choć te wieści były przykre, Qiyana wkrótce odkryła, że pojedynek rozsławił jej wspaniałe umiejętności na cały Ixaocan. Wreszcie odnalazła to, czego od dawna łaknęła: szacunek.

Szybko uzależniła się od niego. Czuła palącą potrzebę bycia wyróżnianą za swój nadzwyczajny talent. Najlepiej byłoby, gdyby cały Ixaocan pysznił się razem z nią i podporządkował sobie cały świat dzięki potężnej magii żywiołów. Zamiast tego Ixaocanie ukrywali się przed odkrywcami z obcych krain i górnikami, którzy wykorzeniali dżunglę przy ich granicach.

Na dworze rodziców Qiyana przedstawiła swoje ambicje. Chciała wypędzić górników i przywrócić ziemie do dawnego stanu. Jednakże jej rodzice odrzucili ten pomysł. Kontakt z „cudzoziemcami” przyniósłby nienawiść, wojnę oraz choroby i zagroziłby temu, czego ich dynastia strzegła od stuleci. Qiyana burzyła się, gotowa pokazać swoją siłę całemu światu, i zdeterminowana, by udowodnić swoim rodzicom, że się mylą.

Działając przeciwko ich woli, Qiyana napadła na intruzów i zabiła wszystkich górników poza jednym. Gdy jego oczy zalśniły jasno ze strachu, Qiyana upewniła się, że przekaże jej wiadomość, że opowie wszystkim w tym jego Pilt-over o wielkiej mistrzyni żywiołów, która zniszczyła kopalnię.

W Ixaocanie Qiyana z chęcią przyznała się do rzezi, co rozwścieczyło jej matkę i ojca. Powiedzieli jej, że kupcy z Piltover wysyłają do dżungli nowych górników i żołnierzy. Nie mieli zamiaru ryzykować, że ich nieposłuszna córka przyciągnie jeszcze więcej cudzoziemców do ich granic, więc z żalem kazali wtrącić ją do więzienia za popełnioną zbrodnię.

Gdy ją zabierano, wielu nadwornych mistrzów żywiołów stanęło w jej obronie. Talent, jakim wykazała się w dżungli, był wręcz niesłychany, dlatego przekonali jej rodziców, że powinna wspomóc ich we wzmacnianiu i bronieniu miasta. Qiyana została wypuszczona na wolność dopiero, gdy po raz kolejny przysięgła lojalność matce oraz ojcu i obiecała, że jej drogi nigdy więcej nie skrzyżują się z żadnym cudzoziemcem.

Coraz więcej zwolenników opowiada się za Qiyaną, a ona wreszcie uświadomiła sobie, jakie jest jej prawdziwe miejsce w świecie. Dzierży potęgę silniejszą od tradycji i za wszelką cenę będzie walczyć o czołowe miejsce w kolejce do tronu.

Jest największą mistrzynią żywiołów, jaką kiedykolwiek widział świat. Niechybnie zostanie władczynią Ixaocanu i cesarzową całego Ixtal.

 

 

 

 

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

 

 

Obecnie do Qiyany jest jedna skórka:

 

Bojowy Boss Qiyana

 

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

 

 

Ciekawostki o Qiyanie:

 

- Qiyana korzysta z broni jaką jest czakram

- Motyw muzyczny Qiyany przypomina momentami ścieżki dźwiękowe do serialu animowanego Legenda Korry

- Postać może być wzorowana na Xenie z serialu fantasy Xena: Wojownicza Księżniczka

- Qiyana jest drugą postacią której imię zaczyna się na literę Q (pierwsza to Quinn)

- Qiyana jest postacią zadającą obrażenie od AD (obrażenia fizyczne), jeśli ktoś będzie próbował budować ją pod AP (obrażenia magiczne) będzie bezużyteczna.

 

 

 

 

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

 

 

Osobiście nie grałem jeszcze do tej pory  ową postacią, dlatego zdam się na największy wskaźnik wygranych (win rate) .

 

 

 

Build

 

MID/TOP

 

Na starcie kupujemy długi miecz oraz napój wielokrotnego napełniania

 

long-sword.gifrefillable-potion.gif

 

Składamy w pierwszej kolejności Duskblade'a bądź widmowe ostrze youmuu

Ogólnie kupujemy oba przedmioty.

 

duskblade-of-draktharr.gifyoumuus-ghostblade.gif

 

Buty kupujemy w zależności od tego jaka przewaga jest u przeciwników, jeżeli większość pod AP to merkury

 

mercurys-treads.gif

 

jeżeli pod AD to tabi

 

ninja-tabi.gif

 

jeżeli już na początku gry zdobędziemy kilka zabójstw i będziemy czuć się pewnie możemy kupić buty mobilności

 

boots-of-mobility.gif

 

Kolejnymi przedmiotami mogą być: krawędź nocy / moc trójcy / czarny tasak / malmortius / sterak / taniec śmierci / lord dominik / hydra / anioł stróż

Te przedmioty najbardziej pasują do tej postaci.

 

edge-of-night.gif trinity-force.gif the-black-cleaver.gif maw-of-malmortius.gif steraks-gage.gif deaths-dance.gif lord-dominiks-regards.gif ravenous-hydra.gif guardian-angel.gif

 

Moim zdaniem najlepszym kolejnym itemkiem będzie coś pod leczenie bądź pod hp, mianowicie taniec śmierci, hydra albo sterak, następnie anioł stróż.

 

 

Zdolności Qiyany tzw. skille:

 

 ZdolnoÅÄ Qiyana: przywilej królewski  Bierny (pasywka): Pierwszy atak lub zdolność Qiyany przeciwko wrogiemu czempionowi zadaje 15-83 (w zależności od poziomu) (+0,55 za obrażenia od ataku bonusowego) (+ 30% mocy umiejętności) dodatkowe obrażenia fizyczne. Ten efekt nie może wystąpić na tym samym celu więcej niż raz na 25 sekund. 

Czas odnowienia przywileju królewskiego dla wszystkich celów zostaje zresetowany, gdy rysuje nowy element.

 

 

UmiejÄtnoÅÄ Qiyana: KrawÄdź IxtalQ Ostrze Ixtal:  Zasięg: 650 Czas odnowienia: 7 s. Koszt: 35

 

Qiyana tnie obszar przed sobą, zadając obrażenia fizyczne 80/100/120/140/160 (+0,9 na każde dodatkowe obrażenia ataku) wszystkim trafionym przeciwnikom. 
Jeśli broń Qiyany używa elementu, jej broń rzuca się do przodu jako pocisk i eksploduje, stosując efekt bonusowy oparty na zużytym Żywiole:

Rzeka - Korzenie w stronę przeciwników, przy trafieniu  spowalnia ich o 20% na 1 sekundę.

Ściana - Zadaje 60% dodatkowych obrażeń przeciwnikom, tym którzy są poniżej 50% ich maksymalnego zdrowia.

Brush - pozostawia ślad trawy na 3,5 sekundy, co zapewnia niewidzialność Qiyany i 20% dodatkowej prędkości ruchu, aż do ataku lub wyjścia.

 

Rzeka (Żywioł wody) — unieruchamia trafionych przeciwników.

Ściana (Żywioł ziemi)— zadaje dodatkowe obrażenia jednostkom z małą ilością zdrowia.

Zarośla (Żywioł życia/natury)— pozostawia niewidoczną ścieżkę, która zapewnia prędkość ruchu.

 

ZdolnoÅÄ Qiyana: Terrashape W Forma ziemi: Czas odnowienia: 7 s. Koszt: 25 / 30 / 35 / 40 / 45

 

Celując w element, Qiyana rzuca się do przodu, aby zebrać swoją moc. 
Po namierzeniu żywiołu Qiyana wykonuje doskok w przód, by zaczerpnąć jego mocy. Gdy jest pod wpływem zaklęcia, w pobliżu żywiołu zyskuje prędkość ruchu, prędkość ataku i obrażenia dodatkowe.


Podczas zaklęcia, Qiyana zyskuje 5 / 6.25 / 7.5 / 8.75 / 10% premii za szybkość ruchu poza walką, 20% prędkości ataku bonusowego, a jej podstawowe ataki i podstawowe umiejętności zadają 8/16/24/32/40 (+0.2 za obrażenia od ataku bonusowego) (+ 30% mocy umiejętności) dodatkowe obrażenia magiczne podczas przemieszczania się przez aktualnie trzymany element.

 

ZdolnoÅÄ Qiyana: Audacity E Śmiałość:  Zasięg: 650 Czas odnowienia: 12 / 11 / 10 / 9 / 8  s. Koszt: 40 / 45 / 50 / 55 / 60

 

Qiyana rzuca się na określoną odległość w kierunku celu, zadając  obrażenia fizyczne 70/105/140/175/210 (+0,7 na obrażenia bonusowe, fizyczne).

 

 

ZdolnoÅÄ Qiyana: Najwyższy Pokaz Talentu R Najwyższy pokaz talentów:  Zasięg: 950 Czas odnowienia: 100 s. Koszt: 100

 

 

Qiyana tworzy falę uderzeniową, odrzucając wrogów. Każda Rzeka, Zarośla lub Ściana trafiona falą uderzeniową eksploduje, zadając 100/170/240 (+1,7 na obrażenia premii za atak) (+10 / 12/14% maksymalnego zdrowia celu) obrażeń fizycznych i ogłuszających wrogów na 0,5 sekundy i 1 sekundę w zależności od odległości.

 

 

Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazków

 

 

 

 

Runki

 

Dominacja - Ciemne zbiory -> Nagły wpływ -> Kolekcja gałek ocznych -> Wygłodniały łowca

 

Åcieżka LoL: Dominacja - LoL Rune: Dark Harvest LoL Rune: NagÅy wpÅyw LoL Rune: Kolekcja gaÅek ocznych LoL Rune: Ravenous Hunter

 

Precyzja - Coupe de grace -> Triumf

 

Åcieżka LoL: Precyzja - LoL Rune: Coup de Grace LoL Rune: Triumph

 

 

Kluczem jest zrozumienie, jak się pozycjonować w taki sposób, aby skorzystać z terenu za pomocą W – Forma Ziemi. Qiyana otrzymuje obrażenia, szybkość ataku i buffy obrażeń, gdy znajduje się w pobliżu wybranego elementu (rzeka/ściana/zarośla), a Q – Ostrze Ixtal zyskuje ulepszone właściwości, pozwalając na rootowanie wrogow, zadawanie więcej obrażeń przeciwnikom z niskim poziomem zdrowia lub stealth. Forma Ziemi pozwala także na wykonanie krótkiego dasha i zresetowanie czasu odnowienia Ostrza Ixtal. Używając kombinacji Q, W, Q, można uzyskać naprawdę niesamowite możliwości, nie wspominając już o dużych dodatkowych obrażeniach z jej pasywnego Przywileju Królewskiego.

Poszukiwanie walk w rzece i dżungli oznacza, że Qiyana będzie miała dostęp do całej gamy umiejętności, w przeciwieństwie do sytuacji, w której będzie chodzić na równi z championem na środkowej alei, a jej R – Najwyższy pokaz talentów, staje się znacznie bardziej przerażający, gdy plecy Twojego przeciwnika są skierowane ku ścianie. Dlaczego? Ponieważ wybuchy i eksplozje.

Qiyana kontra inni

Qiyana cieszy się z wybierania niemobilnych magów, takich jak Vel’Koz, Brand i Xerath, używając swoich znakomitych możliwości ruchu, by dodge’ować ich skillshoty i ostatecznie zabić. Nie jest jednak najlepsza w pojedynkach z wojownikami lub tankami, którzy potrafią przetrwać jej początkowy burst, a nawet gorzej, jeśli mogą wyłączyć jej mobilność lub ukarać ją za próbę zdobycia nowego elementu żywiołów. Poppy utrudnia Qiyanie chodzenie tam, gdzie jej się podoba – uwielbia, kiedy księżniczka używa W – Forma Ziemi w kierunku ścian.

Roaming: słowo-klucz

Dostęp do wielu dashów i zwiększonej prędkości poruszania się w okolicach rzeki, ścian i krzaków oznacza, że Qiyana powinna roamować i wybierać wczesne kille. Dodatkowe złoto i zapewniające obrażenia przedmioty oznaczają, że będzie w stanie przejąć kontrolę nad mapą i zamienić każdą potencjalną potyczkę w krwawą rzeź.

 

Oczywiście cały poradnik jest opisany aby grać na midzie (środkowa aleja) bądź na topie (górna aleja).

 

GL & HF

Good Luck & Have Fun

 

Pozdrawiam @ RockStaR ★

 

Źródła:

how2play.pl

mobafire.com

leaugeoflegends.fandom.com

google.pl

 

 • Piwko 8
 • Winko 1
 • Wódeczka 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie przyda, ale może komuś . Masz piwko. 

 • Piwko 2
 • Piwo bezalkoholowe 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotreczku mój kochanyKappa2, poradnik do Yasuo o7 zrób a nie mi tu jakąś małolatę dajesz! :kot2:

 

25 minut temu, Mategros napisał:

Mi się nie przyda...

 


Ale i tak skomentuję :japierdole:
 


"Death is like the wind, always by my side"
 

 • Piwko 1
 • Wódeczka 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Yasuo napisał:

poradnik do Yasuo o7 zrób a nie mi tu jakąś małolatę dajesz! :kot2:

Przecież @Nieznajomy zrobił poradnik o Yasuo Kappa a Qiyana z tego co widziałem na filmikach i w grze to ładnie kontruje Yasia, takim tornadem ciężko trafić jak ma tyle uników :sad:

 • Wódeczka 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z tych postaci, którą trzeba trochę pograć (#8k dmg na 40min)

Piwo za robote

 • Piwko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łaaaał dużo tego :hrhr:

 • Piwko 1
 • Winko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O  kurde :O dobrze zrobione łap piwko 

 • Winko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezle ;) jak będę nią grać skorzystam :)

 • Winko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×