Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Adele : >

FALLOUT 76 – Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

FALLOUT 76 

Podobny obraz

Fallout 76 to intrygujący eksperyment, pozbawiony tradycyjnej narracji i wyborów moralnych, a skupiający się na czystej rozgrywce. Nie zadowoli to wszystkich, ale frekwencja na serwerach wskazuje, że gra już teraz cieszy się zainteresowaniem.

Znany z poprzedniej części aspekt budowania obozów przypadł wielu graczom do gustu. Brakowało tylko dzielenia się własną przestrzenią z innymi. Bethesda postanowiła więc zaoferować rozgrywkę grupową, by wspólnie przeżywać przygody na powojennych pustkowiach w nowej grze.

Wcielamy się w jednego z mieszkańców Krypty 76, który 25 lat po zakończeniu wojny nuklearnej wyrusza, by zbadać świat po apokalipsie. Cała historia sprowadza się tylko do podążania śladami nadzorczyni krypty, która opuściła schron przed nami, żeby wykonać tajną misję. Bez ograniczeń dotyczących kierunku eksploracji terenów Zachodniej Wirginii rozpoczynamy wędrówkę i długi proces poznawania pustkowi.

Odkrywanie smaczków i tajemnic odbywa się głównie przez czytanie dzienników i odsłuchiwanie nagrań, gdyż w Fallout 76 nie ma bohaterów niezależnych - poza paroma robotami. Z założenia to gracze są pierwszymi zaludniającymi nowy świat, więc powierzchnię zamieszkują głównie mutanty i potwory. Wszystko to składa się w jedną, spójną całość - to gra, w której sami kreujemy narrację i opowieść. 

Oś rozgrywki stanowi samodzielne odkrywanie kolejnych lokacji, wykonywanie misji aktywujących się samoistnie po wejściu na określony teren, strzelanie do wszechobecnych przeciwników i zbieranie surowców potrzebnych do budowania własnych fortyfikacji. Zbieramy praktycznie wszystko, gdyż nawet puszki, druty i inne śmieci są cennym źródłem zasobów, które wykorzystujemy do tworzenia przedmiotów oraz wszystkich części naszej własnej bazy - tym razem możemy ją postawić w dowolnym miejscu.

Ekwipunku jest całkiem sporo, a każdą broń można modyfikować, ulepszać i naprawiać. To ostatnie jest kluczowe. Gdy tylko wytrzymałość broni spadnie do zera, to nie zniszczy się kompletnie, ale nie będziemy mogli jej używać. To szczególnie ważne w przypadku najlepszych zabawek w naszym arsenale - trzeba więc stale o nie dbać, by nie zawiodły w kluczowym momencie. 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                       źródło: klik

  • Piwko 1
  • Wódeczka 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×