Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...
shiven0

W związku z serwerem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W związku z sytuacja jaka panuje ostatnimi czasy na naszym serwerze, chciałbym wyjść z propozycją dodania na serwer czegoś nowego co przyciągnie graczy. Konkurs? Zmiany na serwerze w mapach? Dalsze zmiany vipa? Serwer nie może stać w miejscu a co gorsza upadać... Odszedł fifi, odszedł nainee. Jedynym opiekunem serwera w tej chwili został @[email protected]który ma problemy z komputerem. Na forum cisza, pustki. W waznych tematach dotyczących zmian na serwerze wypowiada się 4-5 osób... Zróbmy coś z tym zachęćmy w jakiś sposób ludzi to wejścia na serwer a co ważniejsze do pozostania na nim. Może jakiś konkurs bezpośrednio związany z forum ? Samo zachęcanie do odwiedzania forum dużo nie daje.. Piszcie swoje propozycje, uwagi, nie pozwólmy upaść sewerowi... Teraz nie potrzebne są zmiany kosmetyczne, tylko większe.

• Piwko 3
  • Wódeczka 1

Jeżeli masz propozycje co do konkursów to nie ma problemu -wystarczy przyjść pogadać i możesz organizować ;)

• Piwko 5

Myślę, że zacząć trzeba od modyfikacji VIPa.
Żeby nie polegał on na posiadaniu wszystkich zestawów broni co rundę a na przykład :
* najtańszy : 110 HP, 1k co rundę, granaty
* troszkę droższy : 115 HP, 2k co rundę, granaty
itd.
Za każdego fraga, heady - tak jak dotychczas +10/+15 HP.
Ceny, czas trwania i udogodnienia dla VIPa trzeba będzie dopracować, bo to na pewno będzie zależne od SMSów/płatności przelewem, dlatego to powyżej to tylko luźna propozycja, wszystko do ustalenia, ale rzecz w tym, że VIP ma za dobrze.
Ale gdyby można było zostawić, że w tych wyznaczonych godzinach wieczornych VIP funkcjonuje tak jak teraz, to byłoby super, tzn. zestawy broni i podstawowe 100HP.
Po choćby częściowym zbalansowaniu VIPa możnaby wrócić do obstawiania na dwóch ostatnich graczy, wtedy szanse byłyby bardziej wyrównane między obstawiającymi. Byłam za odrzuceniem tej opcji, ale gdyby ogarnąć przewagę VIPów to miałoby to jakiś sens. Z większym zaciekawieniem oglądało się taką rozgrywkę na końcu gdy zostawało tych dwóch graczy, a i oni pod presją to jakoś bardziej zacięcie to wyglądało. Przyznaję, brakuje tego.
A co więcej..
1) Konkurs na największą ilość fragów w ciągu tygodnia. Wystarczy, że gracz {jednorazowo} wstawi w utworzonym wcześniej temacie swoje GT. Np. w piątek wieczorem podliczane będą kille w ciągu danego tygodnia i załóżmy, że wygrywają 3 osoby z największą ilością fragów i dostają VIPa na tydzień.
2) Na podobnej zasadzie jak powyższe, tylko żeby nagrody były za czas spędzony na serwerze? Załóżmy, że za 15 godzin tygodniowo też jakaś nagroda.
3) Konkurs na życiówkę? ? Frag +1, frag head +2. Masz w ciągu rundy 4 kille w czym 3 główki = 7 pkt. A np. od 8 pkt VIP na tydzień {?}. Oczywiście dokumentujemy screenem z danej rundy.
4) Nie mam pojęcia co zrobić, aby zachęcić ludzi do korzystania z forum. Konkurs na zabicie admina z he/kosy trwa już jakiś czas i mimo tego, że admini przypominają o tym, ludzie nie wystawiają tutaj tych screenów, a takich killi jest naprawdę sporo.
5) Proponuję aby w konkursie TOP 5 jedna osoba mogla brać udział co drugi miesiąc, dawałoby to szansę wszystkim graczom, którzy "kręcą" się w okolicach top 15.
Oczywiście poruszana wcześniej kwestia map. 4-5 małych mapek i klasyki. Będą grane często lub nie, trudno. Ale lepiej żeby było więcej niż mniej, bo męczące biegać 1vs1 po większej mapce.

• Piwko 6

Moim pomysłem jest dać nowym osobom na serwerze vipa na 7 dni. To może przyciągnąć osoby na serwer, tylko czy osoby nadal zostaną na serwerze po tych 7 dniach vipa to nie wiadomo. :/ 

Po drugie z pewnością trzeba dodać nowe mapy na serwer. Najlepiej jak by gracze serwera podali mapy na jakich mapach chcieli by zagrać. 

• Piwko 4

@CanharZ tym vipem na 7 dni dla nowych graczy to dobry pomysł, tylko trzeba go zrealizować w ten sposób, że dany "nowy gracz" musi zarejestrować się na forum i napisac w odpowiednim dziale o vipa, bo ciezko bedzie pilnować kto jest nowym graczem na serwerze. A w ten sposób będzie wiadomo. A co do mapek, dodać trzeba, ale jak kazdy wypisze sobie swoje ulubione mapy ktorych nie zna nikt oprócz nich samych to i tak nikt nie będzie chcial na nich grac. Jak to się mówi każdemu nie dogodzisz, najlepiej jakby wrocily mapy ktore byly wczesniej a zostaly usuniete. 

• Piwko 4

@shiven0 No to jeden pomysł już mamy co do zachęty grania na FFA, teraz tylko go zrealizować.

@iza.Z tym vipem żeby miał 110 lub 115 hp to dla mnie zły pomysł bynajmniej dla mnie. Ja mam tak że jak wejdę na jakiś serwer i zauważę że vip ma 110+ hp to od razu z niego wychodzę dla mnie to już przesada. :/ A co do konkursu to 1. i 2. pomysł jest świetny Iza i jestem za wdrążeniem ich w życie.

• Piwko 4

Dlatego mówię, że to wszystko trzeba jakoś sensownie ogarnąć. To tylko tak rzuciłam z tym HP, niekoniecznie, że trzeba dokładnie w ten sam sposób to zrobić, ale trzeba czymś zastąpić te zestawy broni a zamiast nich po prostu po każdej rundzie VIP dostaje hajs i granaty. Żeby troszku wyrównać szansę między graczami. Tak uważam ja, zobaczymy co na to inni. 

• Piwko 5

Aktualnie VIP z zestawami broni co runde jest niezbalansowany. Totalnie nie interesuje Cie kasa ktora zdobywasz bo co runde wybierasz sobie gotowy zestaw broni. Dlatego jestem za zmiana VIPA, aby zamiast broni co runde dostawał powiedzmy te 3k za wygraną rundę bonusu do tego co dostaje normalnie. Wtedy gra wygladala by troszke inaczej, bo w tym momencie vip jest po prostu za mocny. Zreszta widac to na serwerze gdzie jak sie zbierze wiecej osob, to 90% gra z vipem, bo bez po prostu nie ma za duzych szans na wygrana szczególnie po kilku przegranych rundach.

• Piwko 4

No ja jestem za pomysłem @iza.i @shiven0jeśli chodzi o vipa. 

• Piwko 1

1. Jednodniowy VIP za głosowanie na serwer na Cs - Setti albo coś takiego. Ewentualnie coś jak program lojalnościowy. 

2. Co do Vipa, to nie wydaję mi się że jest on jakoś specjalnie mocny. Fakt faktem irytuje, ale : VIP zazwyczaj wydaje cały swój hajs by wykupić bronie dla teamu. Nie ma on w żaden sposób zmniejszonych obrażeń. Więc w zasadzie te zestawy i leczenie za zabójstwa jest jedyną przewagą nad normalnymi graczami.

3. /ruletka. Ten plugin pozwoliłby na "wyrównanie" szans z vipami oraz zachęciłby ludzi do gry. Nagrodami mogą być pojedyncze usługi dla vipa, gotówka, VIP na rundę, 2,3 lub do końca mapy, apteczka czy zestaw granatów. 

Później jeszcze napiszę parę propozycji odnośnie konkursów na forum i serwerze. 

• Piwko 4

1. Vipa można troszkę znerfić

2. darmowy vip dla nowych graczy może być dobrym pomysłem 

3. Nagrody za poświęcony czas, możliwe, że wejda w życie 

4. Jedna osoba z topki mimo wszystko nie bierze udziału w konkursie, gdyż po zajęciu pierwszego miejsca i zdobyciu vipa na 2 miesiące następna nagroda jest jej niepotrzebna 

5. Myślałem nad zrobieniem konkursu o największej ilości zabójstw bez zginięcia, gdyż mamy plugin pokazujący ile osób się zabiło przed zgonem, więc można to jakoś wykorzystać

6. Co do map - powstanie temat w którym będziecie mogli dodać propozycje odnośnie swoich propozycji 

Zachęcam jeszcze do dodawania propozycji a wszystko będzie brane pod uwagę. 

• Piwko 4

Witam.

Temat gorący jak świeże bułeczki z pieca. Pomysłów dużo a przeważają typu konkursy i nagrody.

1. Zauważcie, ze robiąc konkursy należy być dostępnym non stop, gracz, który coś wygra nie może długo czekać na nagrodę. Myślicie ze 1 opiekun to ogarnie, cala weryfikacje, odpisywanie i "wydawanie" nagród, pewnie tak, pod warunkiem ze nie będzie dużo chętnych a chyba celem jest jak największa liczba graczy. Druga sprawa to możliwe jest to, ze inne serwery tez zaczną domagać się podobnych nagród u siebie , myślicie ze PR to wytrzyma? Możliwe ze tak. I nie krzyczcie na mnie ze jestem pesymista, nie,  popatrzmy na to realnie trzeba mieć dobrego sponsora na rozdawanie nagród z rękawa.

2. Nagrody za czas spędzony na serwerze, bez sensu, wystarczy ze PR już nagradza za godziny spędzone na serwerach.

3. Ciekawym rozwiązaniem jest RULETKA, to może uatrakcyjnić grę.

4.Temat mapek to już nuda. Popatrzcie, mapy są zmieniane prawie co miesiąc i  jaki skutek? Liczba graczy nadal spada. Częste majstrowanie przy mapach to jak zabawa niewidomego z  głuchym.

5. Atmosfera na serwerze w czasie gry, tego nikt nie porusza. Trzeba otwarcie sobie odpowiedzieć na pytanie: czy grając w CS na jakimkolwiek serwerze, gramy dla zabawy i przestrzegamy zasad określonych przez serwer, nie wspominając o kulturze osobistej? Czy nadużywanie micro, nadużywanie say-u do spraw nie związanych z gra, może powodować wychodzenie graczy z serwera? Oczywiście, ze tak. Nie zapominajmy ze obie funkcje są do podawania info o grze. Tu jest robota dla Adminow, to Wy macie utrzymywać porządek i musicie być konsekwentni w stosunku do wszystkich , bez względu czy to kolega, koleżanka czy gracz, który gra już tu długo i namiętnie . Nowy gracz jak wchodzi na serwer musi odczuć ze na serwerze można pograć, ze Admini zawsze ogarniają serwer, wówczas zostanie a nawet może poleci innym.

Żeby rozbujać serwer, trzeba znaleźć przynajmniej 2 osoby pozytywnie zakręcone.

• Piwko 3

1. Tak odnośnie VIP'a powiedziano już wiele, ale na 100% należy go znerfić jest on zbyt mocny. Sam na początku kupiłem go niemal odrazu bo nie dało się grać bez niego prawie. Proponuję zostawić 100hp (uzdrawianie po kilu 10/15 jest optymalne) i kwoty nieco zboostowane (ale też bez przesady) Co do VIP'a w godzinach wieczornych tak jak Iza wspomniała wydaje mi się spoko szczególnie, gdy na serwerze będzie mniej ludzi. 

2. Konkursy/mini-konkursy itp. spoko ale myślę, że trzeba dobrze rozdysponować nagrodami tak aby nie były one przesadne, ale też opłacało się o nie walczyć. (Kwestia przedyskutowania) myślę, że też można zrobić do tego jakiś temacik i podyskutować

3. Zachęcić do forum zawsze było i będzie ciężkie wielu gra sobie tylko żeby pograć i nie zaglądają na forum (między innymi ja właśnie należę do takich osób), więc w tej kwestii się nie wypowiem.

4. Atmosfera na serwerze - uważam, że jest ona spoko ale nie sprzyja nowym graczom tzn. jeśli ktoś sam się nie wkręci to nie przejdzie. My jako gracze musimy sami być otwarci na nowych graczy od zagadywania po jakieś rady itd. itp.

5. Mapy - temat się pojawi będziemy wrzucać propozycje. Problem cs polega na tym, że każdy już też te mapy doskonale zna i części ma już dosyć (wyjątkiem są faworyzowane mapy każdego z nas. Gusta ma każdy inne :D) Dobrą opcją byłoby głosowanie. W przypadku gdy jest mało ludzi piszesz "mała mapa" i odpala się głosowanie na pulę małych map dostępnych na serwerze bo fakt w przypadku gdy jest 2/6 graczy czasem męczące i nudne jest czekanie i patrzenie jak biegają po mapie i się mijają bo nie przyjdzie im do głowy wykonywać celi map. 

Szkoda, żeby serwer powoli umierał bo naprawdę gra mi się tu fajnie i gdy tylko mam ochotę i nudzę się nie mam innych zajęć to wpadam poklikać :D jest i zabawnie i rywalizacja się pojawia. Wiele zatłoczonych serwerów może pozazdrościć, bo wchodzą ograniczają się do info i strzelania - jest sztywno, albo jest harmider i obrzucają się błotem i nie da się z nikim pogadać ani pograć na chillku. 

• Piwko 5

1. Co do vipa to uważam że początkujący, nowi gracze mogą go dostać na tydzień, zawsze to jakaś zachęta. 

2. Kolejna sprawa to jeśli chodzi o top 5; gracze którzy wygrali w jednym miesiącu nie powinni brać w nim udziału w kolejnym, z tego względu, że wygrywają z reguły te same osoby. 

3. Ostatnia rzecz to VIP za zabicie admina, według mnie powinno to zostać, tylko nie wiem jak bardziej zachęcić ludzi do wstawiania tych screenów na forum. 

4. Co do atmosfery na serwerze to nie zgodzę się z browarkiem. Ograniczając się tylko do info i tematów związanych z serwerem to chyba żadna atmosfera? Oczywiście kultura ponad wszystko i szacunek dla drugiego gracza, ale niech nie będzie sztywno tylko miło i wesoło ?

5. Jeśli chodzi o forum to zachęcić chyba najlepiej osobiście na serwerze, jak nie admin to stały gracz proponuje założenie ?

6. Ruletka fajnym urozmaiceniem, coś nowego. 

7. Myślę że fajnie by było gdyby znów można było zagrać ligę na tej sieci, fajna rywalizacja i zachęta do tego żeby wziąć w niej udział, to akurat grubsza sprawa ale fajnie móc poczuć znów ten ogień ☺️

Serwer stał długo i powinien jeszcze funkcjonować jak najdłużej, myśląc że jak padnie zrobi się przykro, spędziłem tu sporo czasu wraz z innymi osobami których bardzo fajnie było poznać i z nimi grać.

• Piwko 3

Napisano (edytowany)

Podsumowując. 

1. Chcecie osłabić Vipa. (on podtrzymuje serwer od strony opłat) 

2. Modyfikacja konkursu TOP5, tj. udział można brać co 2 miesiące. To jest dobry pomysł. 

3. Zachęcenie graczy do dwiedzania forum... Co do zabicia admina z he lub z kosy, admini mało wspomagają konkurs. Nie informują wystarczająco dobrze o tym konkursie. Rzadko widzę żeby ktoś pisał o tym na adminsayu czy na czacie. Inny sposób to danie jakichś konkursów związanych tylko z forum. Jak jakieś łamigłówki czy coś takiego. 

4. Komenda Mała mapa. Bardzo przydatne w godzinach 20-9. Dobry pomysł. 

5. Kultura i atmosfera na serwie. Według mnie jest ok. Fakt faktem niektórzy admini faworyzuja starych graczy i starają się unikać banowania ich. Co do nowych nie mają żadnego problemu. Być może też tak robię, jeśli tak to powiedzcie. 

6. Mapy. Dla mnie na serwie powinno być około 10 map podstawowych, 3 niestandardowe i 5 małych map {rats nie wliczony} 

7. VIP za głosowanie na cssetti pomógłby z reklamą. 

I NAJWAŻNIEJSZE!!! 

Admini!! Pokazujcie że jesteście na serwerze! Zapraszajcie na forum do głosowania. Informuj ie o konkursach. Piszcie o zgłaszaniu czitów na [email protected] oraz wykonywaniu celów mapy gdy jest mniej niż minuta do końca. Karajcie I nagradzajcie graczy choćby słownie. Pokażcie że się interesuje ie sytuacją. 

VIP dla nowych graczy jest ciekawym pomysłem, jednak... Skąd masz pewność że to faktycznie nowy gracz, a nie ktoś kto po prostu zmienił nick. Poza tym... Już widzę ten spam i nieogar w temacie. Break sam jeden tego nie ogarnie. 

Edytował/a przez Pointer_Wybawca
  • Piwko 4

@Pointer_WybawcaZa każdym razem jak jestem na serwerze pisze na adminsayu o tym konkursie, pisze też za każdym razem i przypominam gdy ktoś zabije admina z he czy kosy żeby zrobił ss i wstawił na forum bo wygrał vipa. Ludziom nie chce się najzwyczajniej w świecie robić ss, wrzucic na hosting, założyć konta na forum, potem dopiero wrzucić i poczekać kolejny dzień aż vip zostanie przyznany. Vipa osłabić trzeba bo jest za mocny, Ci co go kupuja dalej będą kupowali, nie zmieni to właściwie nic a trochę zbalansuje grę pomiędzy vipami a zwykłymi graczami. Mała mapa przyda się nie tylko w godzinach 20-9 a cała dobę. Tak naprawde nigdy nie wiadomo kiedy na serwerze będzie mniej osób a kiedy więcej, zazwyczaj najwięcej osób jest właśnie w godzinach wieczornych od około 19/20, wtedy można normalnie pograć. Jestem również jak najbardziej za dodaniem ruletki na serwer, urozmaici to trochę grę. Sam osobiście mówiąc nie wiem jak zachęcic lepiej ludzi do korzystania z forum. Zazwyczaj wbijaja tylko na serwer żeby sobie pograć, postrzelac, nie mają zamiaru wchodzić na forum bo też najzwyczajniej w świecie nie mają po co. Można zrobić taki "konkurs?" że dla każdego gracza za rejestrację na forum, zaglosowanie na serwer darmowy VIP? Ale też czy jest to opłacalne skoro nie chciało się ludziom wbić wstawic ss z zabicia admina bddzie nagle chciało się wejść zarejestrować i zagłosować na serwer? Podejścia ludzi do tego nie zmienisz z natury są leniami, też nie ma co ukrywać że nagroda nie jest jakaś rewelacyjna patrząc aktualnie na koszty zakupu vipa. Tu trzeba jakiejś rewolucji, dlatego ja bym aktualnie skupił się na serwerze co jeszcze można dodać co zmodyfikować aby zachęcić ludzi do grania, jeżeli powiększy się grono stałych bywalców, wtedy napewno też zwiększy się liczba aktywnych użytkowników forum, bo właśnie tak to działa. Prosze dalej o dyskusje :D

• Piwko 3
  • Wódeczka 2

Co temat tak ucichł? Nikt nie ma więcej żadnych propozycji na zmianę, konkurs, itp? 

• Piwko 2

Tak się interesują sytuacją na serwerze... 

• Piwko 2

Jeżeli już nie ma żadnych propozycji to temat zostaje zamknięty a spośród wszystkich wybierzemy co zostanie dodanie. 

• Piwko 2

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.