Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

mam mały problem z CS:GO a dokładnie to, gdy wchodzę w samego cs'a to żadnego problemu nie ma tylko znajduje się problem jak chcę wejść do poczekalni - Jak wchodzę do poczekalni to automatycznie mnie wywala na pulpit i mam straszne lagi tak samo jak ładuję mi się mapa obojętnie jaka. Piszę, ponieważ liczę na pomoc :/ 

( DANE KOMPUTERA) 
Procesor - Intel Core i3-4005U

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 820M

RAM - 2GB

Dysk twardy - 1000 GB HDD

Windows 8

Napisano (edytowany)

Na takiej konfiguracji nie pograsz, procek za słaby żeby mógł utrzymać nawet 60fps.

Sterowniki najnowsze zainstalowane? Tak samo aktualizacje oraz programy np. DirectX, Vcredist?

Edytował/a przez NiceK

@dr1.pngNiceK dr2.pngProcek jest dobry bo podczas meczu jak gram solo i jak mi się uda wejść to mam stałe 100+ FPS. Tak, mam zainstalowane jak i mam też wszystkie sterowniki zaktualizowane

Sprawdź spójność plików.

Jesteś pewien, że masz tylko 2GB ramu?

CS:GO się przy takiej ilości lubi crashować bo to zdecydowanie za mało.

• Piwko 1

Może po prostu była aktualizacja która zmniejszyła FPSy? 

Już nie raz taka aktualizacja była, że sam miałem takie problemy 

"Procek jest dobry bo podczas meczu jak gram solo i jak mi się uda wejść to mam stałe 100+ FPS" - Potem spadki fps z powodu przegrzania procesora ;) 

Jak mówi Janek - może powodem być RAM ale wątpię gdyż Windows by informował o braku pamięci. 

Z ciekawości usuń cały config (lub przenieść) i sprawdź, czasem on powoduje te "wariowane" crashe/problemy

Zamiast wróżyć z fusów wystarczy użyć MSI Afterburner i będzie wiadomo jak wygląda zużycie ramu i temperatury. Alternatywa to OCCT + HWmonitor, ale tam nie wyjdzie czy to brak ramu.

I nie, Windows wcale nie musi krzyczeć że mu się pamięć kończy podczas grania ;) Aplikacje które nie są w stanie sobie z tym poradzić po prostu się scrashują przy próbie upchania więcej niż jest to możliwe. To trwa za krótko, żeby szanowna winzgroza zdążyła Cię poinformować o tym fakcie.

A czy nam się to podoba czy nie 2GB ramu jest już niewystarczającą ilością do gier jak i praktycznie codziennego użytku.

Napisano (edytowany)

Jakieś pół roku temu posiadałem pc z i3 2100 I GTX560Ti i w cs go miałem ponad 220fps"ów więc wątpię że to wina pc powiem więcej też miałem podobny problem tylko że jak ja wchodziłem do meczu to mi grę wywalało do pulpitu jedyne co mi pomogło to format dysku ponowne zainstalowanie steam i gier tylko że ja miałem 8gb ramu spróbować można może się uda

Edytował/a przez Reduksik

@dr1.pngReduksik dr2.pngTy masz PC, @ xѕнαтαηєкma laptopa, to jest problem pierwszy. Po 2 pamięć ram jest min. 4gb, sprawdzałem kombinacje owego procesora i grafiki. Co do samego problemu, posiadasz Windowsa 8, czy 8.1, bo to jest dość ważna infomacja ze względu na to, że 8 jest słabym systemem i dopiero zmiany 8.1 umożliwiaja kożystanie z niego. Wg. mnie sa to problemy na poziomie systemowym. Dla świetego spokoju sformatował bym laptopa na 7, gdyż systemy powyzej lubią zjadać dość duża ilość ramu do pracy, a 7 można fajnie skonfigurować by był wydajny. Jeżeli zmiana systemu nie wchodziła by w gre, to zaczął bym od profilaktycznego zreinstalowania gry. Warto także sprawdzić temperatury jak osoby wyżej wymieniły, gdyż jest możliwość przegrzewania sie cpu/gpu.

@ardz pamięcią ram się pomyliłem bo źle zobaczyłem ale do rzeczy spytałeś mnie jakiego mam windows'a 8 czy 8.1 to ja Ci odpowiadam, że mam WINDOWS 8 a 7 nie zrobię bo to jest jeszcze gorsze. A też 2 kwestia mówicie, że z takim procesorem mam spadki "FPS" a to jest nie prawda bo jak wejdę na mecz to mam od 90-130 FPS stale i poniżej mi nie spada więc no kappa  

Laptop był kupowany nowy, czy z jakiegos allegro/olx, bo może dysk ma tyle godzin przejechanych ze podczas ladowania żyć mu sie odechciewa. Jeżeli masz WINDOWS 8, to radziłbym upgrade na 8.1 jeżeli w tym obrebie chcesz zostac. Sama 8 jak i 8.1 sa tragicznymi systemami patrzac na 7,10, gdzie 10 dopiero poprawia performance wszystkiego, a 8/8.1 potrafi dławić pc, wiem bo sam używalem tych systemow. 7 ma dużo lepszy performance niz 8/8.1, a jak chciałbyś zachować ten sam styl OS to polecam 10. Co do zużyć jednostek to warto żebyś odpalił csa w oknie, a nastepnie podczas ladowania mapy spojrzał na managera zadan i ogarnal ktora jednostka sie poci najbardziej. Sprawdź także malwarebyte'sem czy wirusow nie masz.

Nie jest to wina ani procesora, ani Ram'u. Dysk też nie ma nic do tego. Nie trzeba bez potrzeby szukać jakiś niestworzonych błędów/bugów itp.

Odpal CS -> wejdź w ustawienia wideo -> zaawansowane ustawienia wideo -> tryb antyaliasingu i zmień na 2MSAA.
Pomóc może zwykły format komputera/laptopa.

Są jeszcze inne sposoby, ale któryś z tych pomoże na pewno.

• Piwko 2

@RdN- a to ciekawe rozwiązanie problemu. W życiu bym nie pomyślał że winowajcą może być "antyaliasing" .

Co do procesora chodziło mi o tego że procek slaby a co za tym idzie aby mieć tyle FPS musi odpowiednio go słodzić, wygląda na to że masz dobre chłodzenie co w dzisiejszych czasach jest ciężko do uzyskania w procesorach energooszczędnych. 

• Piwko 1

Wiadomość wygenerowana automatycznie.
Temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Gotowe.

Jeśli nie zgadzasz się z tą akcją, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.

Z pozdrowieniami
Ekipa Pijemy-Rozrabiamy.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.