Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
RockStaR ★

Poradnik | Vayne

Rekomendowane odpowiedzi

 

image.png.f55b45317f9ae27ce06fe11940936661.png

 

 

 

 

 

image.png.bf8537f577eae517d4f7e366d9d1caaa.png

 

 

 

Shauna Vayne to bezlitosna łowczyni potworów, która poprzysięgła, że zabije demona, który wymordował jej rodzinę.

Uzbrojona w przymocowane do nadgarstków kusze, z sercem wypełnionym żądzą zemsty, Vayne odnajduje szczęście jedynie w zabijaniu sług i stworów ciemności.
Jako jedyne dziecko pary zamożnych Demacian, Vayne przywykła do bycia traktowaną ze specjalnymi względami.

Większość dzieciństwa spędziła samotnie, czytając książki, ucząc się muzyki i z pasją oddając się powiększaniu swojej kolekcji owadów, znalezionych na terenie posiadłości.

W młodości jej rodzice podróżowali wzdłuż i wszerz Runeterry, ale po narodzinach Shauny osiedlili się w Demacii, gdyż jej mieszkańcy jak nikt inny opiekują się sobą nawzajem.

 

Krótko po swoich szesnastych urodzinach Shauna wróciła do domu z bankietu i ujrzała coś, czego miała nie zapomnieć do końca życia.

Niezwykle piękna kobieca postać z rogami na głowie stała nad zakrwawionymi zwłokami jej rodziców.

Vayne wydała z siebie pełen bólu i przerażenia krzyk. Zanim zniknął, demon spojrzał na młodą dziewczynę, posyłając jej pełen żądzy uśmiech.

Gdy dziewczyna próbowała odgarnąć zakrwawione włosy z twarzy matki, uśmiech ten stał jej przed oczami, pożerając jej umysł.

Nawet gdy próbowała zamknąć powieki ojca, którego oczy zastygły w wyrazie pełnego trwogi osłupienia, demoniczny uśmiech nie mógł wyjść z jej głowy.

Przez następne dni uśmiech ów podsycał narastającą w sercu Shauny nienawiść.

 

 

 

image.png.bba9618a4575d7c4137b213fca45cdb7.png

 

 

 

Vayne Mścicielka

 

Vayne.Vayne MÅcicielka.skórka.jpg

 

Vayne arystrokratka

 

Vayne.Vayne Arystokratka.skórka.jpg

 

Pogromczyni smoków 

 

Vayne.Pogromczyni Smoków Vayne.skórka.jpg

 

Łamaczka serc

 

Vayne.Åamaczka Serc Vayne.skórka.jpg

 

SKT T1

 

Vayne.SKT T1 Vayne.skórka.jpg

 

Świetlsta 

 

Vayne.Åwietlista Vayne.skórka.jpg

 

Złodziejka Dusz

 

Vayne.Vayne ZÅodziejka Dusz.skórka.jpg

 

Project

 

Vayne.PROJEKT Vayne.skórka.jpg

 

Rozrywkowa

 

Vayne.Rozrywkowa Vayne.skórka.jpg

 

Rozrywkowa Prestiżowa Edycja

 

Vayne.Rozrywkowa Vayne (Prestiżowa Edycja).skórka.jpg

 

Vayne Mścicielka: Jest prawdopodobnie odniesieniem do Death Dealers z serii filmów Underworld.

 

Vayne Arystokratka: Nosi ubranie w stylu steampunkowym. Przypomina z wyglądu pewną gwiazdę popu, Lady Gagę.

 

Pogromczyni Smoków Vayne: Dzieli ten temat z Jarvanem IV, Pantheonem oraz Braumem.

 

Łamaczka Serc Vayne: Została wydana na Walentynki w 2012 roku. Dzieli ten temat z Ashe, Varusem oraz Orianną.

Na jej portrecie widać w tle Doktora Mundo ze strzałą wbitą w plecy, oraz z bukietem róż w ręce. Ponadto Vayne trzyma w ręce walentynkę od niego.

Wskazuje to, że został jej ofiarą.Na chińskiej wersji portretu widać Waleta Kier Twisted Fate'a.

 

SKT T1 Vayne: Została wydana na cześć zwycięzców Mistrzostw Świata Sezonu Trzeciego, SK Telecom T1.

Dzieli ten temat skórki z Zyrą, Zedem, Jaxem, Lee Sinem oraz Azirem, Alistarem, Elise, Renektonem, Kalistą i Ryzem.

 

Świetlista Vayne: Dzieli temat z Varusem, Yorickiem i Vel'Kozem.

 

Vayne Złodziejka Dusz: Skórkę można otrzymać jedynie poprzez uzyskanie 10  Rzadkich Klejnotów  "gemstone", zdobywanych w skrzyniach z Warsztatu Hextech.

Razem z Hextechową Annie i Kosmicznym Piratem Dariusem są unikalnymi skórkami, które można otrzymać jedynie poprzez Warsztat Hextech.

Swoją kolorystyką i częściowo wyglądem przypomina Kalistę. Dzieli temat z Vladimirem oraz z Kaynem Łowcą Dusz, Dravenem Żniwiarzem Dusz i Soraką Żniwiarzem Dusz.

 

 

 

image.png.babcf349696d5cd1ee9daebffc065244.png

 

 

Przede wszystkim skupiaj się na zabijaniu stworów. Jak dla każdego strzelca, głównym przychodem w tej fazie gry jest dla ciebie złoto z farmy, której nikt za ciebie nie zbierze. Q ułatwi ci dobicie potwora, lecz przez te kilka sekund będziesz bardziej wrażliwy na zaczepki i inicjacje przeciwników. Pamiętaj - wynik pojedynku we wczesnej fazie gry jest często kwestią szczęścia. Jeden błąd w trakcie walki może kosztować twoją postać życie, staraj się więc farmić i czekać na pomoc twojego junglera. Vayne nie ma tak naprawdę możliwości zaczepiania przeciwników na linii. Q+AA może być skuteczne, ale ten czempion ma stosunkowo krótki zasięg ataku, więc taka kombinacja może cię narazić i tak naprawdę się nie opłacić. Aby efektywnie obniżać poziom życia przeciwników, trzeba wchodzić w tzw. wymiany. Vayne to nie Caitlyn, nie może z bezpiecznej odległości rzucić Q przez stwory, nie narażając się jednocześnie na wymianę. Jeżeli wybrałeś drugą ścieżkę rozwoju, twoją jedyną opcją jest inicjacja i regularna wymiana ciosów z wrogami; dlatego współgrającymi z Vayne suportami są te, które pomagają te wymiany wygrać. Podczas fazy linii, staraj się unikać skillshotów przeciwników dzięki Q, nie daj też się sprowokować do niepotrzebnego rzucenia E, bo w ten sposób pozbędziesz się najlepszego mechanizmu obronnego, jaki masz do dyspozycji. Jeżeli razem z supportem wbijecie poziom 6. przed przeciwnikiem, najlepiej atakujcie natychmiast z wykorzystaniem R. Jeżeli to przeciwnicy osiągną poziom 6. szybciej, staraj się wyczekać, aż spali R i wtedy uderzyć, bądź też sprowokować wymianę, w której to R spali. R Vayne trwa jakiś czas, więc da ci to ogromną przewagę, jeżeli przeciwnik nie trafi swoim, lub go nie ma. Dobrym pomysłem jest wardowanie krzaków w środkowej części linii. Supporci często czekają w nich na twój błąd - wykorzystaj to i użyj E, aby przyszpilić ich do ściany. Nawet, jeżeli przeciwny strzelec zareaguje wystarczająco szybko, żeby ocalić swojego pomocnika, powinieneś zadać mu poważne rany. Wardowanie ma oczywiście dużo więcej plusów, ale jeżeli nie mając warda wbijesz przeciwnika w krzaki Potępieniem, stracisz wizję, przez co nie wykorzystasz ogłuszenia i stracisz dużo czasu Zanim ponownie uzyskasz wizję atakowanego bohatera, może już sobie zapewnić bezpieczną ucieczkę. Pamiętaj, że trafione E podczas ganka twojego junglera lub midera sprawia, że przeciwnik jest już praktycznie martwy.
 

 

 

image.png.3385f134a289d2a94d5996b4a18a48b6.png

 

 

Zadania w tej fazie gry są zasadniczo takie same dla każdego ADC. Jesteś potrzebny swojej drużynie podczas potyczek grupowych. Będziesz źródłem dużych obrażeń fizycznych oraz, jako Vayne, obrażeń nieuchronnych. Staraj się być obecny, kiedy twoja drużyna chce zabić smoka, lub zastawić pułapkę. Przed każdą walką, szczególnie jeżeli jesteś głównym celem drużyny przeciwnej, odpalaj R. Krótka niewidzialność może zdezorientować przeciwników, co twoja drużyna powinna wykorzystać. Nie rozpraszaj jednak nadmiernie uwagi i nie zapominaj o farmie. Mimo, że jesteś potrzebny swojej drużynie, twoim głównym źródłem dochodu będą nadal zabite potwory. Staraj się zbalansować obecność na środkowej alejce w razie nadchodzących walk, a chodzeniem po mapie i zabijaniem wszystkiego, co się rusza.

Pamiętaj, że Vayne jest krucha. Wypuszczanie się w głąb terytorium kontrolowanego przez drużynę przeciwną może się dla ciebie skończyć śmiercią, a co za tym idzie utratą głównego źródła obrażeń twojej drużyny.

 

 

image.png.d914fd32a8567cd840494d3fccd3deb2.png

 

 

To jest moment, w którym Vayne naprawdę zaczyna błyszczeć. Jest niesamowitym źródłem obrażeń, a tankowe postaci nie stanowią dla niej dużo większego problemu niż te kruche. Koniecznie staraj się pozostać w pobliżu twojej drużyny, najlepiej za jej plecami. Lepiej jest dobiec do walki nieco później, niż zginąć, zanim walka się zacznie. Atakuj kogokolwiek możesz, pozostając jednocześnie na bezpiecznej pozycji. Poproś twoją drużynę, aby w miarę możliwości starali się cię chronić. Używaj E, aby odepchnąć przeciwników za bardzo zbliżających się do ciebie; nie musisz ich nawet wbijać w przeszkodę, wystarczy, że pozostaniesz bezpieczny. Jeżeli będziesz przestrzegał tych zasad, możesz ponieść swoją drużynę do zwycięstwa. Martwa Vayne to bezużyteczna Vayne. Pamiętaj o tym i zawsze staraj się ocenić, czy warto podjąć daną akcję.
 

 

 

 

image.png.5353e56a75c682fa77f67c048032019e.png

 

 

 

LoL Path: PrecisionLoL Rune: Press the AttackLoL Rune: OverhealLoL Rune: Legend: AlacrityLoL Rune: Coup de Grace

 

 

LoL Path: DominationLoL Rune: Ravenous HunterLoL Rune: Taste of Blood

 

 

flash.pngheal.png co niektórzy wybierają zamiast healacleanse.png albo barrier.png

 

 

 

 

dorans-shield.gifdorans-blade.gif + health-potion.gif

 

Zakup butów zawsze jest zależny od przeciwników.

 

guinsoos-rageblade.gifberserkers-greaves.gif=ninja-tabi.gif=mercurys-treads.gifLoL Item: Statikk Shivguardian-angel.gifinfinity-edge.gifthe-bloodthirster.gif

 

To jest mój top build na którym gram osobiście i najczęściej.

 

W zależności od tego jak się potoczy gra, przedstawiam inne itemki które się sprawdzają na Vayne : 

 

wits-end.giffrozen-mallet.gifmaw-of-malmortius.gifmercurial-scimitar.gifrapid-firecannon.gif

 

 

 

Mam nadzieję, że poradnik Wam się spodobał, oczywiście standardowo opisany ogółem, bo każdy i tak gra po swojemu, każdy ma swoją taktykę, czasami można grać defensywnie by później zaskoczyć przeciwnika, albo od początku obrać taktykę dominującą na linii, ale wtedy trzeba podwójnie uważać by nie dać się zaskoczyć np. gankiem z enemy jg, oczywiście również nie dawać się zbytnio obijać przeciwnemu supportowi, który ma za zadanie gnębić ADC i nie pozwalać mu zbytnio farmić, a  farma jest bardzo ważna.

 

 

 

image.png.784caa6d8f2483c0de319ebfafb8071e.png

 

universe.leagueoflegends.com

leagueoflegends.fandom.com

gry-online.pl

mobafire.com

 

 

 

 

 

 

image.png.9a1b0b41d23485210523ec8ddc0ffc6b.png

  • Piwko 1
  • Winko 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pięknie :pika1:

  • Piwko 1
  • Winko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Vayne jest spoko, ale nie jest jakimś super opłacalnym pickiem bo robi praktycznie to samo co np Jinx tylko jest o wiele trudniejsza, ale masz piwko za poradnik :p

  • Wódeczka 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×