Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...
Pan Fiuk

Band Of Brothers - Kompania Braci

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowany)

Siemanko,

Nie udało mi się znaleźć działu z serialami, więc pozwoliłem sobie wpis dodać tutaj :)

Chciałem Wam polecić jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) z seriali o drugiej wojnie światowej. Bardzo ważnym aspektem całej historii jest fakt, że serial w pełni jest oparty na faktach, a prawie każda ze sen była uzgadniana z wówczas jeszcze żyjącymi weteranami, którzy faktycznie w walkach brali udział. 

Serial nie tylko przedstawia walkę z wrogiem albo heroicznych bohaterów (choć tego można znaleźć baaardzo dużo), ale co ciekawe skupia się na problemach wojny z perspektywy żołnierza. Filmów przestawiających zespół stresu pourazowego jest miliony więc Steven Spielberg i Tom Hanks ( bo to oni byli producentami tego dzieła) praktycznie temat poruszyli marginalnie. Bardziej starali się przedstawić problemy z którymi armia mierzyła się na codzień. Okazuje się, że to co jest dla nas dzisiaj oczywiste, dla amerykańskich wojaków wcale takie nie było. Świetnie to pokazuje odcinek "Why We Fight" - nie chce zbytnio spoilerować, ale wbrew pozorom, amerykanie wcale nie zdawali sobie sprawy z okrucieństw jakie sprowadził na Europe Hitler. 

W krótkim podsumowaniu, polecam serial każdej osobie która tak jak ja pasjonuje się historią drugiej wojny światowej. Bardzo wiele ciekawostek, faktów cześto niespotykanych, można wynieść po obejrzeniu miniserialu. Mimo daty produkcji - 2001 - widać brak cgi jednak zupełnie nie widać niedociągnięć. Ogląda się to niczym nową produkcję.

ab76e58d4bc580b880b281d2cfd6

Jeśli ktoś za moją namową obejrzy, to proszę koniecznie się ze mną podzielić wrażeniami :)

Edytował/a przez Pan Fiuk

Super;)

• Piwko 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.