Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nieznajomy

[Poradnik] Aatrox

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik Aatrox 

Aatrox_8.jpg

 

Dłuższa historia

Istnieje wiele opowieści o Ostrzu Darkinów, w których był on mylnie brany za demona lub boga… jednakże niewielu zna jego prawdziwe imię i historię jego upadku.

W czasach starożytnych, na długo przed tym jak pustynne piaski pochłonęły imperium, potężny bohater Shurimy stanął przed Słonecznym Dyskiem, by zostać uosobieniem dawno zapomnianej, astralnej idei. Stworzony na nowo jako jeden z Wyniesionych, posiadł złote jak blask świtu skrzydła i zbroję połyskującą jak konstelacja nadziei zza wielkiej zasłony.

Na imię było mu Aatrox. Walczył w pierwszej linii każdego szlachetnego konfliktu. Jego postawa była tak prawdziwa i słuszna, że inni boscy wojownicy zawsze zbierali się u jego boku, a dziesięć tysięcy shurimańskich śmiertelników maszerowało za nim. Kiedy Setaka, Wyniesiona wojownicza królowa, poprosiła go o pomoc w stłumieniu buntu Icathii, Aatrox odpowiedział na jej prośbę bez wahania.

Lecz nikt nie przewidział skali okropieństw, które buntownicy mieli wyzwolić — Pustka szybko opanowała swoich icathiańskich panów i zaczęła powolnie wyniszczać wszelkie napotkane życie.

Po wielu latach desperackiej walki Aatrox i jego pobratymcy wreszcie zatrzymali bluźnierczy rozrost Pustki i ogniem zasklepili największe wyłomy. Lecz Wyniesieni, którzy przetrwali, samozwańczy Zrodzeni ze Słońca, zostali na zawsze odmienieni przez to, co spotkali. Choć Shurima zatriumfowała, wszyscy oni stracili coś wraz ze zwycięstwem… nawet szlachetny Aatrox.

Z czasem Shurima upadła, co jest losem wszystkich imperiów.

Bez żadnego monarchy do obrony i bez zagrażającego życiu niebezpieczeństwu ze strony Pustki, Aatrox i inni Zrodzeni ze Słońca zaczęli toczyć boje między sobą, a ich walki ostatecznie przerodziły się w wojnę o zgliszcza ich świata. Śmiertelnicy uciekający przed tym konfliktem nadali im nowe, wzgardliwe imię: Darkini.

Obawiając się, że upadli Wyniesieni są tak samo niebezpieczni dla przetrwania Runeterry jak niegdyś było wtargnięcie Pustki, Targonianie zainterweniowali. Podobno Aspekt Zmierzchu podarował śmiertelnikom wiedzę potrzebną do uwięzienia Darkinów, a nowo odrodzony Aspekt Wojny zjednoczył wielu w walce przeciwko nim. Armie nieustraszonego Aatroxa były gotowe, lecz on za późno uświadomił sobie, że został oszukany. Siła potężniejsza od tysiąca martwych słońc wciągnęła go do miecza, którym walczył niezliczone razy, i zaklęła w nim jego nieśmiertelną esencję na zawsze.

Broń stała się więzieniem, trzymającym jego świadomość w dusznej, wiecznej ciemności, okradając go nawet z możliwości śmierci. Przez wieki zmagał się z tymi piekielnymi okowami… do czasu, aż jakiś bezimienny śmiertelnik był na tyle głupi, by jeszcze raz spróbować wziąć ostrze do ręki. Aatrox wykorzystał okazję, siłą nakładając swoją wolę i imitację swojej pierwotnej postaci na szermierza, choć ten proces szybko wyssał całe życie z nowego ciała.

Po tym zajściu Aatrox ukształtował jeszcze wielu żywicieli — kobiety i mężczyzn o wyjątkowej witalności lub zahartowaniu. Choć za życia nie do końca rozumiał taką magię, to w mgnieniu oka nauczył się, jak przejmować władzę nad śmiertelnikiem, a w walce odkrył, że może czerpać energię ze swoich ofiar, by stawać się jeszcze większym i silniejszym.

Aatrox przemierzał krainy, desperacko i bez końca szukając sposobu na powrót do swojej poprzedniej, Wyniesionej postaci… ale zagadka ostrza okazała się być nie do rozwikłania. Z czasem uświadomił sobie, że już nigdy się od niego nie uwolni. Kradzione i niedbale kształtowane przez niego powłoki zaczęły wydawać się kpiną z jego utraconej chwały — więzieniem niewiele większym od miecza. Rozpacz i odraza rosły w jego sercu. Niebiańskie moce uosabiane niegdyś przez Aatroxa zostały wymazane ze świata i wszelkiej pamięci.

Wściekłszy się na tę niesprawiedliwość, doszedł do wniosku, który może zrodzić się tylko z desperacji więźnia. Jeżeli nie mógłby zniszczyć ostrza ani wyzwolić siebie, wybrałby zagładę.

Teraz Aatrox maszeruje w kierunku tego zwyrodniałego celu, niosąc wojnę i śmierć wszędzie, gdzie zajdzie. Została mu jedna, naiwna nadzieja — jeżeli uda mu się zmusić wszelkie istnienie do ostatecznej, apokaliptycznej bitwy, w której wszystko, absolutnie wszystko inne zostanie zniszczone, to może wtedy on i ostrze również przestaną istnieć.

 

Statystyki bohatera

vjfMGjP.png

 

Umiejętności

 

Styl Siewcy Śmierci *umiejętność pasywna* 

Aatrox_Passive.png

Przy następnym ataku Aatrox zadaje dodatkowe obrażenia oraz zmniejsza leczenie i tarcze na swoim celu.

 

Ostrze Darkinów *Q*

AatroxQ.png

Koszt: Darmowa

Zasięg: 25000

 

Aatrox uderza mieczem, zadając obrażenia fizyczne. Może wykonać trzy zamachy ostrzem, a każdy z nich obejmie inny obszar.

 

Aatrox uderza mieczem, zadając {{ qdamage }} pkt. obrażeń fizycznych. Ostrze Darkinów może zostać użyte jeszcze 2 razy, za każdym razem zadając większe obrażenia.Każdy atak może trafić Krawędzią, chwilowo podrzucając wrogów i zadając zwiększone obrażenia.

 

Piekielne Łańcuchy *W*

AatroxW.png

Koszt: Darmowa

Zasięg: 825

 

Aatrox uderza w ziemię, zadając obrażenia pierwszemu trafionemu wrogowi. Bohaterowie i duże potwory muszą szybko opuścić obszar trafienia, bo inaczej zostaną ściągnięci na jego środek i ponownie otrzymają obrażenia.

 

Aatrox uderza w ziemię, zadając {{ wdamage }} pkt. obrażeń fizycznych pierwszemu trafionemu wrogowi i spowalniając go o {{ wslowpercentage*-100 }}% na {{ wslowduration }} sek.Jeżeli bohaterowie i duże potwory nie opuszczą obszaru działania w czasie {{ wslowduration }} sek., zostaną ściągnięci do jego środka i ponownie otrzymają obrażenia.

 

Doskok Umbry *E*

AatroxE.png

Koszt: Darmowa

Zasięg: 2500

 

Aatrox wykonuje wypad, zyskując obrażenia od ataku.

Biernie: Aatrox leczy się o {{ espellvamp }}% obrażeń fizycznych zadawanych bohaterom.
Użycie: Aatrox wykonuje wypad, chwilowo zyskując obrażenia od ataku.

 

Zagłada Świata *R* - super umiejętność*

AatroxR.png

Koszt: Darmowa

Zasięg: 2500

 

Aatrox wyzwala swoją demoniczną postać, zyskując obrażenia od ataku i prędkość ruchu. Gdy Aatrox otrzyma śmiertelne obrażenia, odrodzi się zamiast umrzeć i uleczy się o pewien procent swojego maksymalnego zdrowia.

 

Aatrox przyjmuje prawdziwą demoniczną postać na następne {{ rduration }} sek.
, strasząc pobliskie stwory i zyskując: Zwiększoną prędkość ruchu na pierwszą sekundę, jeśli nie walczy z bohaterami lub wieżami.Zwiększone obrażenia od ataku.Studnię Krwi, która napełnia się zdrowiem i umożliwia Wskrzeszenie w przypadku otrzymania śmiertelnych obrażeń.

 

Punkty Umiejętności

1LVL AatroxQ.png

 

2LVLAatroxE.png

 

3LVLAatroxW.png

 

4LVLAatroxQ.png

 

5LVLAatroxQ.png

 

6LVLAatroxR.png

 

7LVLAatroxQ.png

 

8LVLAatroxE.png

 

9LVLAatroxQ.png

 

10LVLAatroxE.png

 

11LVLAatroxR.png

 

12LVLAatroxE.png

 

13LVLAatroxE.png

 

14LVLAatroxW.png

 

15LVLAatroxW.png

 

16LVLAatroxR.png

 

17LVLAatroxW.png

 

18LVL AatroxW.png

 

Czary przywoływacza

image.png

Teleportuje bohatera na małą odległość, w kierunku miejsca wskazanego przez kursor.

 

image.png

Trzecia sytuacja, kiedy przeciwny midlaner będzie często was obijał.

 

Po 4,5 sek. teleportuje twojego bohatera do sojuszniczej budowli, stwora lub totemu.

 

Proponowane buildy

★W początkowej fazie gry★

    1055.png     

    ↙      ↘     

3044.png                  3134.png

                                      (bardziej agresywny item)

 

★W końcowej fazie gry★

3071.png

3142.png

↙         ↘

 3047.png        3111.png

↘        ↙

3053.png

↙    ↓    ↘

 3812.png        3156.png        3143.png  

 ↓        ↓        ↓

3748.png         3065.png         3812.png

       

Ogólnie przedmioty zależą od sytuacji.

     

Runy 

image.png  lub  image.png

 

Słaby przeciwko:

Riven

Renekton

Pantheon

Te emo

Jax

Fiora

Olaf

Draven

Malphite

 

Silny przeciwko:

Darius

Yasuo

Zed

Akali

Ryze

Garen

Nasus

Yorick

Jayce

Darius

 

Rady dla czytelników poradnika:

Postać jest w stanie szybko zdominować przeciwnika, posiada on duży damage i jest w stanie wybombić przeciwnika na combo. Używając umiejętności Q staramy się trafić końcem zasięgu naszej umiejętności, ponieważ zadajemy wtedy obrażenia krytyczne (w przypadku 3 użycia staramy się uderzyć samym środkiem). Naszym E możemy przeskakiwać przez cienkie ściany jaki i przy użyciu Q zdaszować się do przodu. Nasze ulti nie trwa wiecznie, więc uważajmy na czas jego działania. Aatrox średnio nadaje się do teamfighów, ale jeśli zaora swojego przeciwnika będzie mógł zdziałać naprawdę dużo.

 

Combo:

AatroxQ.png+AatroxE.pngAatrox_Passive.pngAatroxQ.png→Auto Atak→AatroxW.pngAatroxQ.png

 

AatroxW.pngAatroxQ.pngAatrox_Passive.pngAatroxQ.png+AatroxE.pngAatroxQ.png

 

AatroxR.pngAatroxQ.png+AatroxE.pngAatroxW.pngAatroxQ.pngAatroxQ.pngAatrox_Passive.png

 

 

Źródła: lolcounter.com

leagueoflegends.com

leagueofgraphs.com

mobafire.com

 
  •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, zabieram się do czytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne i przydatne !

Łapaj browarka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×