Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SoBeK

Recenzja | Las Samobójców

Rekomendowane odpowiedzi

"Gdy coś spotyka jedną z nas, druga to odczuwa" to jedno ze zdań z filmu Las samobójców.

Las samobójców to horror z 2016r, który opowiada o tym, jak jedna z bliźniaczek zaginęła w Japońskim lesie Aokigahara.

Spoiler

1.jpg

Druga siostra, wraz z grupą  znajomych oczywiście poszła jej szukać, napotkała kilka baaaardzo strasznych rzeczy :V

Powiem tyle, że jest oparty na faktach i ta historia zdarzyła się naprawdę :c

Film utrzymuje mroczny klimat, mógłby być w trochę szybszym tempie jak dla mnie ale oczywiście wystarczyły to coś co można było brać za trupy... :D

Spoiler

11.jpg

Trzeba dodać iż Las Aokigahara, który leży u podnóża Fudżijamy, istnieje naprawdę. Dzięki jego gęstości utrzymuje się tam nietypowa CISZA.

Jest to las znany z samobójstw - dzięki kilku książkom napisanych o nim (wśród Japończyków - dało im to pomysł gdzie można się powiesić etc. ) oraz oczywiście dzięki temu filmowi (na świecie)..

Gorąco polecam jako łatwy film na wieczór dla osób, które lubią horrory :D

Smutne jest tylko to, że ludzie na prawdę tam giną … :V

Filmu nie oglądałem, ale historię lasu Aokigahara znam. Podobno ktoś miał napisać książkę o "najlepszych miejscach na popełnienie samobójstwa" - w tym został wymieniony las.

Jakby nie patrzeć, to jest to jedno z bardziej oczywistych miejsc ze względu na ciężar poszukiwań osób zaginionych, które mogłyby targnąć się na swoje życie (w lesie ciężko jest odnaleźć zwłoki).

Istnieje również dział zwany suicydologią zajmujący się psychiką osób chcących popełnić samobójstwo oraz osób, które już je popełniły.

Co do samego lasu należy nadmienić to, że nie są upubliczniane statystyki dotyczące liczby znalezionych ciał - prawdopodobnie by ukryć ogrom tego zjawiska.

Z tego co czytałem to władze nie usuwają niektórych ciał, jako przestroga dla tych, którzy chcą odebrać sobie życie, ale jest to nie potwierdzona informacja.

Powstała też krótka gra horror pokroju Slendera, która traktuje również o tym lesie, ale zapomniałem już jej tytułu :/.

@MinnieMouseprzecież dobrze wiemy jak SoBKowi wszystko się chce >:3.

To nie recenzja, tylko opis filmu, ale zaś będzie, że się czepiam :>

Byłem na tym w kinie dawno temu, kozak film! o7

namówiłeś mnie ziom na pójście do kina na ten film c:

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.