Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SoBeK

Recenzja | Outlander

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po krótce opiszę wam Outlander'a czyli  serial , który posiada jak na razie całe 3 sezony, które zajęły mi aż miesiąc..

Serial ten, który jest na podstawie powieści (bliżej mi nie znanej :D), posiada wątki realistyczne, takie jak bitwy, postacie, wątki paranormalne - bo inaczej nie nazwę przenoszenia w czasie.. no i ciut wątków z romansów (nawet duże i pikantne ciut :P).

Serial opowiada życie, głównej bohaterki - Claire Randall, która wyjechała z mężem w podróż poślubną do Szkocji. Producenci zachwycają widzów (przynajmniej mnie) pięknymi krajobrazami tego kraju.

Spoiler

2 dsa.jpg

W dużym skrócie :

Kobieta, zwiedzając, natrafiła na dziwny rytuał miejscowych kobiet, przy bliżej nie znanych jej skałach w Craig Na Dun. Gdy kobiety się rozeszły, nasza główna bohaterka dotknęła jednej ze skał, przenosząc się w czasie 200 lat wstecz.

Spoiler

1 dsa.jpg

Zdezorientowana kobieta, w innych czasach, znająca przyszłość... Jak to inaczej mogło się skończyć?

Oczywiście musiała się dopasować - znaleźć w kimś nowym oparcie, by przeżyć..

Spoiler

3 asd.jpg

Claire Fraiser, bo takie nazwisko odziedziczyła po nowym szkockim mężu, dziwnym trafem co chwilę wpadała w jakieś tarapaty, przeżyła wiele trudnych sytuacji (jak na przykład spotykając Jonathana Randalla - przodka jej angielskiego męża, który nie był zbyt normalną osobą oraz szybko stał się jej wrogiem).

Spoiler

4 dsa.jpg

Po kilku aktach miłosnych, lekkich podjazdach, oraz odrobiny krwi doszło do  P O T Ę Ż N E J bitwy  - zwanej Bitwą pod Culloden.

Jak wiadomo z historii, w bitwie tej przegrali Szkoci. A skoro główna bohaterka znała historię, oraz zdała sobie sprawę, że nie uda się jej zapobiec - to przeniosła się do swoich czasów (200 lat później). Dalej nie będę opowiadał, bo po co ? Myślę, iż tak krótki tekst wraz z zdjęciami was przekona do oglądnięcia tego serialu..

Zagmatwana historia, piękne stroje oraz krajobrazy. Dużo krwi.. sprawiło iż miło mi się oglądało.

Z wielką niecierpliwością czekam na kolejny sezon :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.