Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MinnieMouse

Recenzja | Przelotni kochankowie

Rekomendowane odpowiedzi

przelotnikochankowie.png

 

Kto kiedykolwiek spotkał się z twórczością Pedro Almodóvara, ten wie, że reżyser w swoich obrazach zawsze ukrywa drugie dno.

"Przelotni kochankowie" jako film z gatunku komedii ma za zadanie przede wszystkim rozbawić, ale też zwrócić uwagę na takie zagadnienia jak zachowanie się jednostki w obliczu zagrożenia, a także umiejętność posiadania dystansu do samego siebie. 

 

Akcja toczy się na pokładzie samolotu, który ulega usterce jeszcze przed opuszczeniem lotniska. Krążąc w powietrzu w oczekiwaniu na możliwość lądowania, załoga podejmuje czynności mające na celu uspokojenie pasażerów i szczęśliwe doprowadzenie do końca być może katastroficznej sytuacji. 

Podczas gdy klasą ekonomiczną zajmuje się żeńska część stewardess, klasę biznesową obsługuje grupa powiązanych ze sobą różnymi relacjami gejów, którzy w przeciwieństwie do uśpienia swoich pasażerów (i siebie samych) fundują im rozrywkę, jakiej nie można się powstydzić. 

 

maxresdefault (1).jpg

źródło: google grafika

 

Aby wprowadzić w stan rozluźnienia, na początek pasażerowie są świadkami występu wokalno-tanecznego, to jednak staje się niewystarczające w obliczu katastrofy i pasażerowie w przypływie rosnącej paniki domagają się możliwości rozwiązania swoich spraw osobistych. W obieg wchodzi telefon pokładowy, dzięki któremu dowiadujemy się o sprawach prywatnych pasażerów, których poznanie prowadzi do zaciśnięcia relacji między nimi. W międzyczasie homoseksualna część załogi przygotowuje koktajl alkoholowo-narkotykowy, po spożyciu którego zostaje osiągnięty pierwszorzędny cel ekipy, czyli wprowadzenie obecnych na pokładzie w stan głębokiego rozluźnienia i zapomnienia o niebezpieczeństwie. 

 

maxresdefault.jpg

źródło: google grafika

 

Obraz ten jest dziełem lekkim, który humorystycznie podsumowuje wspomniane przeze mnie zagadnienia. Jak przystało na Almodóvara całość opiewa w doskonale dobraną obsadę i świetnie zrealizowany scenariusz, bogaty w śmieszne i pełne dystansu dialogi.

 

Zachęcam do obejrzenia!

 

polski zwiastun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×