Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...
smerfetka.

Sztuka dorastania

Rekomendowane odpowiedzi

sztuk.png.98ff0f7754bbe5a7ed420ffc28ee0a6e.png

Sztuka dorastania - jak sama nazwa próbuje nam przekazać.. 
Dorastanie w dzisiejszych czasach jest sztuką. Jednak nikt w całym filmie nie wspomniał, że kiedyś było łatwiej. 

Reżyser przez cały film dąży do jednego, dość pesymistycznego stwierdzenia - młodzież ma ciężko. 

Sama jestem nastolatką i nie mogłabym pozwolić na to, aby ktoś stwierdził, że życie dzisiaj jest trudniejsze niż w połowie XX wieku. Nauka i obowiązki domowe... Czy to na prawdę jest takie ciężkie? Zważając na to, że 75% "licealistów" ma lekko mówiąc "wywalone" na okres 3 lat szkoły i dopiero otrząsają się przed maturą.

Czy melanże są trudne? Jeśli 16-latek się nawali to z pewnością.. jest to bardzooo trudne. 

Mimo, że zboczyłam z tematu filmu, to wręcz konieczną rzeczą jest wspomnienie o tym.
Warto się czasami zapytać dziadków jak się żyło kiedyś.. Łzy mogą lecieć nieustannie.
Co my będziemy opowiadać swoim wnukom? 

"Moje życie za małolata było takie ciężkie.. Musiałam sprzątać w domu i zdobywać lajki na Facebooku" 

Wiadome jest, że świat technologii ciągle będzie się rozwijał. Ale czy dorośli ludzie nie powinni być tacy jak teraz?
Opowiadają o naszym narodzie, patriotyzmie. Jest to bardzo potrzebne do tego abyśmy zdali sobie sprawę, z tego jak ludzie żyli, walczyli. 

No ale bardziej rozpisywać się nie będę, iż jest to "temat rzeka"

Więc wróćmy do filmu.. Głównym bohaterem jest Gregory. 

Znalezione obrazy dla zapytania sztuka dorastania

Dalibyście radę dotrwać do klasy maturalnej bez odrobienia jakiejkolwiek pracy domowej? 
Taki właśnie jest Gregory, mimo, iż jest bardzo inteligentną osobą, nie ukazuje tego światu. Poza inteligencją potrafi też świetnie rysować.
To właśnie tej pasji poświęca swój wolny czas. Niestety jego niechęć do nauki przejawia się tym, że jest zagrożony usunięciem z listy uczniów. 
To jego "dziwactwo" - bo tak to można nazwać -  przyciągnęło do niego dziewczynę, Sally. Ktoś by się teraz zapytał, czy ona również jest dziwna? 

Znalezione obrazy dla zapytania sztuka dorastania

Wręcz przeciwnie, jest bardzo popularna i piękna, jednak pomimo to jest smutną osobą. 
Gregory często myśli o śmierci... 

Film ciekawy i zmuszający do refleksji..
Zapraszam do zobaczenia filmu! 

youtube-950900_960_720.png.27e616b1756cb3f2bc84df4e82e7be87.png

• Piwko 4

Super robota

I pisze o tym dorastająca małolatka :)

A tak serio, rozwiń tematy, które Ci dałem, tam masz potencjał i rozwiniesz skrzydła przy większym zaangażowaniu.

Piwko za chęci. Art zdecydowanie za krótki :)

Edytował/a przez vego21

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.