Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aristocrat

Clash Royale - mobilna strategia

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione obrazy dla zapytania clash royale

Do wszelkiego rodzaju gier mobilnych zawsze podchodziłem z przekonaniem o ich jednorazowości. Chociaż jakimś wielkim fanem spędzania wolnego czasu na wpatrywanie się w ekran telefonu nigdy nie byłem, to i tak miałem okazję zagrać w kilkadziesiąt różnych produkcji, od najzwyklejszych „zabijaczy czasu” typu Sudoku, po rozbudowane strategie pokroju Bloons TD. I jak wcześniej wspomniałem, wszystkie okazywały się zajęciem na dzień, maksymalnie dwa. Po prostu mnie nudziły. Pewnego razu za namową kolegi pobrałem grę Clash Royale i muszę przyznać, że mam ją na dysku od dobrego miesiąca, a co najważniejsze, nie planuję się jej pozbyć.

aVOiHpd.jpg

Rynek aplikacji na urządzenia mobilne to wbrew pozorom bardzo rozbudowana część przemysłu telefonów komórkowych. Jeszcze kilka lat temu oferta gier na komórki była dosyć mocno ograniczona i niezachęcająca, ale prężny rozwój wszystko zmienił. I tak oto mamy ogromną bibliotekę przeróżnych tytułów, od tych darmowych i prostych propozycji, aż po rozwinięte, płatne produkcje. Inwestowanie przez producentów w tę gałąź jest o tyle opłacalne, że w obecnych czasach nie ma osoby bez telefonu. Chociaż, wyjątki się zdarzają.

nkmWv0T.jpg

W marcu 2016 roku na światło dzienne wychodzi produkt studia Supercell – Clash Royale. Powiedzmy sobie od razu, nazwa w połowie jest nawiązaniem wydanego trzy lata wcześniej hitu Clash of Clans. Jak nie trudno się domyśleć, ma to swoje uzasadnienie w prowadzeniu prostszego marketingu. A więc, nowa koncepcja pojawia się na rynku globalnym i osiąga spory sukces. W końcu, jesteśmy grubo ponad dwa lata po premierze, a na brak graczy narzekać nie można, wręcz przeciwnie – ciągle ich przybywa. Taka popularność mówi sama za siebie – warto sprawdzić, co to takiego. 

NjrqEzH.jpg

Zanim skupimy się na samej rozgrywce, trzeba wspomnieć, że twórcy dbają o swój tytuł, co wśród produkcji mobilnych często się nie zdarza. Także, gdyby ktoś martwił się o przyszłość gierki, mogę z czystym sumieniem uspokoić, jeszcze kilka lat postoi. 

o9Eprbx.jpg

Clash Royale to niezbyt skomplikowana strategia. Autorzy oddają w ręce gracze małe królestwo, główną wieżę z królem oraz dwie wieżyczki obronne, którego musi bronić przy jednoczesnym ataku wrogiej bazy (układ symetryczny). Cała zabawa rozgrywa się na jednej z wielu różnych aren. Brzmi banalnie, prawda? Jednak, kiedy dodamy czynnik planowania i przewidywania, otrzymuje bardzo ciekawą propozycję. Gra jest o tyle interesująca, że nie polega na bezmyślnym klikaniu, a wymaga od zawodnika umysłu stratega i ciągłego analizowania sytuacji.

Rr6Yc0A.jpg

Chociaż oficjalnie tytuł ukazała się tylko na urządzenia Android, bez problemu przy pomocy najprostszego, darmowego modulatora można cieszyć się zabawą również na komputerze. Co prawda coś takiego zrobimy z każdą produkcją, ale mimo wszystko warto o tym wspomnieć. 

b4595O4.jpg

Jest król, jest zamek, no to brakuje tylko armii. I tutaj wchodzi element typowej karcianki, bowiem wszystko, co możemy wykorzystać do ataku lub obrony, umieszczone jest na kartach. Jeżeli ktoś grał w Hearthstone, to powinien wiedzieć, jak to wygląda. W skrócie – gracz ma swoje punkty eliksiru w postaci ciągle ładującego się paska. Każda jednostka kosztuje określoną ilość owej energii i to tak naprawdę jedyne ograniczenie przed spamowaniem żołnierzami. Oczywiście mamy możliwość, a nawet musi ułożyć własną talię, z której później będziemy korzystać. Trzeba tutaj powiedzieć, że wszystkie jednostki powinniśmy rozwijać, poprzez zwiększanie ich poziomu. Odbywa się to w dosyć prosty sposób – ze skrzynek, misji lub od członków naszego klanu otrzymujemy karty, a określona ilość zdobytych umożliwia jej awansowanie.

pRC0y5g.jpg

W grze funkcjonują dwie waluty – złoto, jako ta darmowa oraz dodatkowa premium, czyli klejnoty. Ta pierwsza przyda nam się do zakupów w sklepie czy, o co głównie chodzi, polepszania naszego wojska. Zaś za gemy możemy otwierać skrzynki bez czekania, również nabywać kuferki premium, korzystać z ofert w sklepie czy wymienić na golda. 

xy5nEBm.png

Tytuł to oczywiście propozycja online, co oznacza, że mamy możliwość rywalizacji z innymi osobami z całego świata. Na jakiej zasadzie się to odbywa? Otóż każdy gracz ma swoje konto z pucharkami, które są wyznacznikiem miejsca w rankingu. Im więcej, tym lepiej. Również na podstawie postępów liczonych owymi honorkami odblokowujemy coraz to lepsze areny. Każda mapa posiada pulę kart, które możemy zacząć zdobywać od przekroczenia pewnego pułapu. Czyli w teorii działa to mniej więcej na zasadzie – nie zdobędziesz tej jednostki, dopóki nie osiągniesz xxx pucharków i nie odblokujesz x areny. Praktycznie jest trochę inaczej, bo w różny sposób można zdobyć kartę z np. czwartej areny, będąc na pierwszej. Ale to już pozostawiam do odkrycia w grze.

32Hcj03.jpg

W pozycji, jak wcześniej wspomniałem, spotkamy się z klanami. Bardzo prosty system – tworzymy własną lub dołączamy do istniejącej gildii i w zamian mamy możliwość wspólnego grania lub wymiany kart. Tłumacząc najprościej, ja potrzebuję czterech goblinów, a ty przypadkiem masz niepotrzebne cztery gobliny. Dajesz mi je i teraz ja mam gobliny na następnym poziomie, a ty masz trochę złota i doświadczenia. Tutaj trzeba jeszcze powiedzieć o systemie walk między klanowych. Jak sama nazwa wskazuje, rywalizujemy z innymi i zdobywamy nagrody. Dlatego, że ten mechanizm odblokowuje się dopiero na 8. poziomie, do tego czasu każdy zdąży opanować, o co chodzi.

niOkOX1.png

Ostatnią rzeczą wartą poruszenia będą sklep i misje. Każdego dnia otrzymujemy nową ofertę możliwych kart/skrzynek do kupienia za złoto lub klejnoty. I również co 24 godziny na nasze konto wpada misja do wykonania, za którą dostaniemy złoto lub czasem zdobycze do talii i specjalne punkty. Te punkty zbieramy do określonej ilości, a następnie otwieramy losową skrzynkę za darmo. Questy mogą się kumulować aż do trzech sztuk, przy czym codziennie możemy jedną misję wymienić.

m1IYg5X.png

Clash Royale oferuje dwa główne tryby – 1 vs. 1 oraz 2 vs. 2. Działo to na absolutnie na takiej samej zasadzie. Za wygraną grę zdobywamy pieniądze, honor i różnego rodzaju skrzynki, które po określonym czasie oczekiwania albo za klejnoty możemy odpakować. Mniej więcej na tym polega zbieranie kart.

Uy0QNQs.jpg

Prosta, wciągająca i przede wszystkim wymagająca myślenia gierka na telefon. W wolnych chwilach warto poklikać. ;)

Opis stworzony w całości przeze mnie.©

Źródło informacji technicznych: brak

Grafika pochodzi z Grafiki Google i własnego zbioru.

Gram w tą gierkę od 2k16 i gorąco polecam :D Ostatnio wbiłem nawet legendarną arenkę. Jest jeszcze wiele rzeczy, które nie są opisane ale polecam to sprawdzić samemu :)

Grałem kiedyś i nawet spoczko gra :)

Polecam na nudne spędzanie wolnego czasu. 

Również polecam grę, bardzo ekscytująca , według mnie jedna z lepszych gier strategicznych.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.