Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
RockStaR ★

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

Rekomendowane odpowiedzi

veyron-super-sport02-80fe9e3a314,750,470

Bugatti 16.4 Veyron 

Supersamochód produkowany od 2005 roku przez niemiecki koncern Volkswagen AG pod marką Bugatti. Jeden z najszybszych i najdroższych samochodów supersportowych na świecie. Pojazd nazwany został Veyron na cześć kierowcy wyścigowego Pierre'a Veyrona, który ścigajac się dla firmy Bugatti wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939 roku.

Wersja Super Sport modelu Veyron jest jednym z najszybszych dopuszczonych do ruchu ulicznego samochodów osobowych na świecie, zmierzona prędkość maksymalna wynosi 431,072 km/h. Pobity został wówczas rekord ustanowiony przez SSC Ultimate Aero TT, wynik uzyskany przez Bugatti został jednak unieważniony 9 kwietnia 2013 roku z powodu zdjęcia ogranicznika prędkości w konkursowym egzemplarzu. W późniejszym czasie rekord został przywrócony – uznano, że ogranicznik prędkości nie ingeruje w główne założenia konstrukcyjne samochodu oraz jego silnik. Podstawowa wersja pojazdu osiągnęła prędkość 408,47 km/h. 6 kwietnia 2013 roku wersja Grand Sport Vitesse osiągnęła najwyższą prędkość w kategorii samochodów z otwartym nadwoziem – było to 408,84 km/h (średnia z dwóch przejazdów).

THUMB_WIDE_bugatti_ettore_wizualizacja_0

Historia pojazdu Veyron

Historia pojazdu Veyron sięga roku 1999, kiedy to zbudowano samochód koncepcyjny EB 18/3 Chrion. Auto pokazane po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych w Tokio w tym samym roku przypominało od początku ostateczną, produkcyjną wersję pojazdu. Główną różnicą samochodu koncepcyjnego do produkcyjnego było zastosowanie silnika W18 z trzema głowicami po 6 cylindrów każda.

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2001 roku prezes koncernu Volkswagen AG Ferdinand Piëch ogłosił, że samochód, który wejdzie do produkcji będzie najszybszy, najmocniejszym i najdroższym autem w historii. Zamiast silnika W18 model produkcyjny wyposażono w silnik W16 w układzie podwójnego V. Jednostka ta, po raz pierwszy zastosowana w Bentleyu Hunaudières z 1999 roku otrzymała cztery turbosprężarki produkując deklarowaną moc 1001 KM (736 kW). Prędkość maksymalna Veyrona miała wynosić 406 km/h, a cena kształtować się na poziomie 1 miliona euro.

Rozwój pojazdu trwał cały 2001 rok, aż EB 16/4 Veyron otrzymał status "zaawansowanego konceptu". Pod koniec 2001 roku Bugatti ogłosiło, że samochód, oficjalnie nazwany Bugatti Veyron 16.4, wejdzie do produkcji w roku 2003. Jednakże w trakcie rozwoju napotykano na szereg poważnych problemów. Osiągnięcie wymaganej prędkości maksymalnej okazało się bardzo trudne – jeden prototyp został zupełnie zniszczony w wypadku, a inny wypadł z toru podczas publicznej demonstracji na torze wyścigowym Laguna Seca (Monterey, Kalifornia, USA). Ze względu na te i inne wydarzenia, termin wprowadzenia auta do produkcji seryjnej stale się opóźniał.

W tym samym roku Piëch odszedł na emeryturę ze stanowiska prezesa Grupy Volkswagena. Zastąpił go Bernd Pischetsrieder. Nowy prezes niezwłocznie skierował projekt z powrotem do studia, aby wprowadzić poważne poprawki. W grudniu 2003 roku dotychczasowego szefa Bugatti, Neumanna zastąpił Thomas Bscher, a poważne modyfikacje zostały wprowadzone w Veyronie pod nadzorem byłego inżyniera VW i szefa inżynierów Bugatti – Wolfganga Schreibera.

Po wprowadzeniu samochodu do produkcji seryjnej, okazało się, że pomimo iż każdy Veyron jest sprzedawany po milion euro, produkcja jednego egzemplarza kosztuje około 6 mln euro. Nie jest to koszt wytworzenia pojedynczego samochodu, ale koszt całego przedsięwzięcia podzielony przez liczbę wyprodukowanych do tej pory egzemplarzy. Właśnie z powodu nierentowności projektu w kategoriach komercyjnych, mimo jego spektakularności, Jeremy Clarkson porównał Veyrona do Concorde'a.

W 2014 prezes Bugatti zapowiedział, że w związku z brakiem popytu oraz projektowaniu drugiej generacji, produkcja Veyrona w 2015 zostanie zakończona po wyprodukowaniu 450 sztuk Coupe i 150 sztuk Roadstera. Nowy Bugatti Chiron pojawił się w 2016 i jest on aż o 500 KM mocniejszy od obecnego Veyrona. W planach jest wytworzenie 1500 sztuk tego samochodu.

81747acde6cef17810887848348138bf.jpg

Ciekawostki:

1200 KM, maksymalny moment obrotowy 1500 Nm, przyspieszenie od 0 do 100 km / hw 2,5 sekundy i prędkość maksymalna 415 km / h - to specyfikacje wydajności, które zadziwiały i zainspirowały ekspertów i fanów samochodów na całym świecie, gdy ten supersamochód został wprowadzony na rynek w 2010 roku. 

W tym samym roku Super Sport spełnił surowe wymagania rekordów Guinness World Records i ustanowił nowy światowy rekord prędkości w samochodach drogowych w wysokości 431.072 km / h. Pomimo licznych prób zdetonowania Super Sport ze statusu najszybszego supersamochodu, Bugatti do dziś pozostaje niepokonany. 

Cena takiego bydlaka wynosi ok. 8 mln złotych.

Źródła : 

bugatti.com

motofakty.pl

wikipedia.org

pinterest.com

• Piwko 2
  • Winko 1
  • Wódeczka 1

I tak wolę BMW, ale za włożoną pracę leci piwko :D. @StarScream dawaj o e36 haha :D. A tak poważnie, lepiej e30 albo e21, ewentualnie e31 <3 <3 <3 czyli 850ka. Sam się zakochasz :). Nie celuj w BMW tylko w 2017 furki :D.

RockStaR ★,

Za tydzień zrobię temacik o jakimś BMW ;) Noł problem :)

• Piwko 1

No piękne autko, ale co z tego jak nas na niego nie stać. :D :kot2:

• Winko 1

Zajebiste autko oraz fajnie to opisałeś leci piwko . Osobiście ja posiadam BMW e60 5.5 l silnik da się polatać ☺️

• Wódeczka 1

fajne auto ale i tak dla mnie przynajmnie lepsze Nissan Skyline

• Piwko 1

55 minut temu, Xena napisał:

Zajebiste autko oraz fajnie to opisałeś leci piwko . Osobiście ja posiadam BMW e60 5.5 l silnik da się polatać ☺️

5.5 litra? A co to za motor? Oo

Fajny samochód, piwko za dobrą robotę :D

• Piwko 1

Mogłeś napisać bugatti chiron juz bo jest szybszy  Co ciekawe  ich opony wytrzymają 15minut jazdy z prędkością maksymalna :)

Podoba mi sie predkościomierz wyskalowany do 500km/h 

Bugatti-Chiron-acceleration.jpg

Eleganckie Auto 
i Dobra Prezentacja Auta 
Pozdroo

auto super prezentacja to samo :D 

Szczerze powiem tak każdy ma swoje gusta a o nich się nie rozmawia :) tak samo czy ktos woli pepsi czy cole ;) Wszyscy teraz mają bum na ferrarii itd.. bo sa w modzie .. szkoda tylko ze w 21 w nie idzie się swoim tokiem myślenia i swoją wygodą tylko za fejmem itd.. co do bugatti to wgl mi się nie podoba z zewnątrz w w środku może i fajna ;) szkoda też że każdy nie raz też mówi ile ja to nie mam koni i ile ja to na budziku nie mam i ile nie wyciska tylko biorąc pod uwagę polkie drogi i fotoradary to jestem ciekaw gdzie  to dana osoba  pokaże ;)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.