Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RockStaR ★

Poradnik | Master Yi - wersja AP Mid/Top

Rekomendowane odpowiedzi

SPOSÓB GRY    LGwDK02-QoGudcXNxTrY5Q.png

GRAMY POD:

e0PhfyTQT3yfvmuUp4Aung.png

 

WSTĘP

master-yi_20.png Master Yi to świetny champion. Cechują go spore czasy odnowienia, ale wystarczą w drużynie bohaterowie, którzy burstują jak graves_20.png Graves, nidalee_20.png Nidalee, darius_20.png Darius. Gra przeciw niemu wygląda naprawdę ciężko. Ma ogromny harras i może w każdej chwilii się wyleczyć. Postać którą o Pentakilla naprawdę nie trudno.

EARLY GAME

Zaczynasz z dorans-ring_20.gifDoran's Ring. Daje ci sporą regenerację many, co pozwala na częstsze używanie umiejętności i Ap, dzięki któremu wyleczysz się skuteczniej i zadasz większe obrażenia. Spamuj alpha-strike_20.png Alpha Strike. Używaj go na miniona, który stoi blisko wrogiego bohatera. Zadasz obażenia bohaterowi, a sam pojawisz się obok tego miniona w bezpiecznej odległości. Jeśli przeciwnikowi zostanie mało życia, możesz spróbować go zabić. Włącz highlander_20.png Highlanderalpha-strike_20.png Alpha Strike na przeciwnika, następnie wuju-style_20.png Wuju Style, żeby zmaksymalizować obrażenia, i dokładasz ignite.pngIgnite. Zabójcze połączenie.
Po pierwszym powrocie do bazy kup sheenSheen ,2x  Ward i lecisz pod rabadons-deathcapRabadon's Deathcap (buty na tym etapie gry nie są konieczne). 
Decydując się na master-yi_20.png Master Yi z TeleportTeleport musisz wyczekać dobrej okazji na wejście. Obserwuj mapę. Umów się z botem lub topem na tak zwany ward sytuacyjny. Niech mają w ekwipunku jednego warda na wszelki wypadek i podczas dłuższej wymiany niech postawią go w krzakach. Robisz teleport do warda, odpalasz ulti i mordujesz. Wyjście z teleportem jest naprawdę niezłe

TEAM FIGHT

I tu nadchodzi czas master-yi_20.png Master Yi. Przed team fightem, czyli takimi podchodami poke'ujesz przeciwników ile możesz z Alpha Strike Alpha Strike (oczywiście w miniona). Gdy przechodzi do czyjejś inicjiacji staraj się trzymać Ulti na odpowiedni moment. Gdy któremuś przeciwnikowi zostaje ~450 pż (punktów życia) ,włącz ulti i Alpha StrikeAlpha Strike mordując go. Po zabiciu Alpha Strike Alpha Strike odnowi się i możesz zrobić znowu połączenie R+Q. Jak dobrze pójdzie zabijesz kolejnego przeciwnika i jeszcze jednego i w ten sposób prowadzisz drużynę do zwycięstwa zadając ~600 obrażeń każdemu trafionemu przeciwnikowi z Alpha Strike Alpha Strike.
Jeśli w tym team fighcie zostaniesz szybko złapany i sfocusowany w celu szybkiego wyłączenie Cię z walki musisz wyczekać moment ,gdy atakujący Cię wrogowie stracą umięjetności kontroli tłumu (CC= Efekty jak Stun, Podrzut). Gdy jesteś pewny że je stracili włączasz Meditate Meditate i leczysz się a przeciwnik nie może ci tego leczenia przerwać. Ewentualnie używasz zhonyas-hourglassZhonya's Hourglass.

KONTRY

Ty kontrujesz:
karthus_20.png Karthus - Postać która gra harrasem, nie ma żadnej możliwości przerwania ci meditate_20.png Meditate i nie ma też bursta żeby szybko cię zniszczyć podczas leczenia.
Teemo Teemo - Postać która również gra tylko harrasem. Nie ma jak przerwać ci leczenia i jego harras nie jest potężniejszy od twoich możliwości wyleczenia się.

Ap Yi jest świetny przeciw postaciom nie posiadającymi bursta i efektów hard CC. Brak sustainu także jest mile widziany. Nie będą mogli wyleczyć twojego harrasu, zniszczyć Cię gdy się leczyć lub chodźby ci to leczenie obniżyć.
 

Najsilniejsze kontry na ciebie:
fizz_20.png Fizz - Może zmniejszyć ci leczenie w bardzo prosty sposób, albo całkiem ci je przerwać za pomocą ultimate. Ma do ciebie dojście co jest ważne w grze przeciw master-yi_20.png Master Yi. Może bardzo łatwo uniknąć Twojego alpha-strike_20.png Alpha Strike, które jako jedyne zadaje obrażenia na Ap Yi.
syndra_20.png Syndra - Postać z najlepszym burstem jaki widziałem. Ma stuna, który przerywa ci leczenie. Jeśli ten stun się nie uda nadal może zburstować cię tak szybko, że nawet leczenie Ci nie pomoże.
chogath_20.png Cho'Gath - Przerwanie leczenia ,burst ,sustain.


Przeciw Ap Yi da radę każdy champion, który ma możliwość sustainu (przeżywalności z pomocą mechanizmu leczącego harras), mocne CC przerywające mu leczenie i ucieczkę oraz burst, żeby  leczenie nie miało znaczenia w walce z nim. Jednak na każdego championa posiadającego jedno hard CC da się grać. Wystarczy wyczekać moment aż się tego CC pozbędzie i wtedy jest twoja szansa.


CIEKAWOSTKI I TRICKI

Za pomocą meditate_20.png Meditate możesz z łatwością tankować wieże dla swojej drużyny. Puszczasz alpha-strike_20.png Alpha Strike żeby zadać obrażenia przeciwnikowi ,a gdy wieża obierze cię na cel włączasz leczenie. Wieża zadaje Ci obrażenia mniejsze niż ty sam się leczysz. Taka akcja pozwala z łatwością dać twoim sojusznikom zabójstwo nie martwiąc się o wieżę.


Master to nie jedyna postać która wyznaje Styl Wuju. Z historii League of Legends wynika że jego uczniem był wukong_20.png Wukong. master-yi_20.png Master Yi zgodził się go nauczać pod warunkiem, że również przekaże on komuś swoją wiedzę.

 

 

Źródła :      

champion.gg

pentakill.pl    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spk ale ale ale brakuje mi run :pies:.Taki item jak ząb Nashora był by przydatny i buty pod atak speed następnie coś z AP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie opisane i wyjaśnione :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AP masterem jeszcze nie grałem, można spróbować. ładny poradnik. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie Star, ale "Q" Mastera pod ap było do 2015 roku. Teraz tylko "W" jest pod ap :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym W drugie maxował i koniecznie trzeba kupić licza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, na masterze już nie ma przeliczników pod ap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×