Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lucyfer.

Dying Light - recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

logo_dyinglight.png

W Dying Light spędziłem ponad 77 godzin, wcale ich nie żałuję. Po prostu bawiłem się świetnie.

Grę przechodziłem wielokrotnie z moim kolegą, bo ta gra jest po prostu idealna pod kooperację.

20150201174446.jpg

Zacznijmy od fabuły. Średnio mnie ona obchodziła, ale pamiętam ją dość dokładnie. Nie jest jakaś

skomplikowana ani oryginalna. Mamy po prostu uratować świat (nie jest to powiedziane wprost,

ale już w prologu wiemy o co chodzi). Mimo, że fabuła jest bardzo prosta, możemy spotkać wiele

zaskakujących zwrotów akcji. (Nie będę podawał żadnych przykładów, bo nie chcę nikomu popsuć

zabawy z tym tytułem.)

Oprócz głównego wątku fabularnego znajdziemy masę zadań pobocznych, które są ciekawe. 

Możemy spotkać wiele ciekawych a zarazem dziwnych postaci podczas ich wykonywania.

W grze występują "znajdźki" w postaci flag, figurek zombie, listów i notatek. Jest ich bardzo dużo,

mi nie chciało się ich wszystkich zbierać.

Dochodzimy w końcu do rozgrywki. Dying Light jest sandboxem osadzonym w mieście Harran,

opanowanym przez krwiożercze zombie. Nasz bohater potrafi się sprawnie wspinać na budynki,

możemy wybrać, walka albo ucieczka. Aby z nimi walczyć, potrzebujemy oczywiście broni. 

Możemy ją znaleźć biegając po mieście otwierając różne skrzynki. Im skrzynka trudniejsza do 

otwarcia tym bron znajdująca się w niej jest lepsza. Każdą broń można ulepszyć, dodać do niej

palnik czy paralizator. Oczywiście potrzebujemy planów, które możemy kupić, zdobyć podczas

misji czy po prostu znaleźć podczas eksploracji. Podczas rozgrywki nieustannie zdobywamy

punkty doświadczenia. Są trzy typy: poziom zwinności, siły i przetrwania. W grze występuje

cykl dobowy więc gdy skończy się dzień i nastanie noc. Lepiej nie zostawać na otwartej

przestrzeni, bo na żer wychodzą przemieńce. Najlepiej udać się do "bezpiecznej strefy", którą 

najpierw trzeba odblokować, zabijając wszystkie zombie znajdujące się w niej, oraz pozamykaniu

wszystkich wejść.

20150201174346.jpg

Co by to była za gra o zombie, gdyby nie było przeciwników. Jest ich kilka rodzajów: 

-klasyczne zombie - głupie, wolne łatwe do zabicia

-wirale - potrafią się wspinać, są szybkie, trudniejsze do zabicia

-ludzie - zwinni, potrafią unikać naszych ciosów, na niskich poziomach lepiej się do nich nie zbliżać

-przemieńce - występują tylko w nocy, oraz w gniazdach. Nie do zabicia na niskich poziomach,

bardzo szybkie, potrafią się wspinać

-zbóje - bardzo wolne, trudno zabić, ogromne

-mutanty - mają "szarżę", bardzo trudne do zabicia, są bardzo duzi

Podsumowując, Dying Light to obowiązkowy tytuł dla graczy, którzy lubią eksplorować, 

lubią sandboxy, zombie, grę w kooperacji. Polecam grać w tę grę ze znajomym.

źródło: sam napisałem

Jest to moja pierwsza taka recenzja :)

Fajna recenzja link skąd ją pobrać :D ?

Cytat

@Lucyfer. A możesz podać cenę ? bo nie za bardzo chcę mi się wchodzić i szperać xD

Recenzja ładnie napisana, jak dla mnie gra w tych czasach już odpada. Jest dużo tytułów którym można poświęcić więcej uwagi. ^ Grę się kupuje nie crackuje ;)

Miałem okazję raz zagrać  u kolegi, ale polecam faną takich klimatów inwazji zombie :) Polacy zrobili świętną grę !

Jedna z lepszych gier z zombie. :] Mogles dodac ze dodadzą 10 darmowych DLC, a gra juz dosc stara :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.