Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FilozofXD

Shogun 2 - Total War

Rekomendowane odpowiedzi

Shogun 2 Total War

Gra strategiczna od wydawnictwa SEGA. 

Seria Total War mierzy jeszcze w czasy gdy pierwsza odsłona Rome Total War była super nowością i każdy gracz z wielką chęcią odpalał tą grę

i z podnieceniem patrzył jak rzymianie walczą o swój byt.

W 2006 roku przyszedł czas na jeszcze większą innowacje Medieval II Total War wraz z dodatkiem Królestwa, która łączyła wszytkie średniowieczne

państwa począwszy od Anglików, Niemców nawet Polskę, aż po kraje Arabskie. Nie zabrakło tam także historii chociażby dżihadu czy krucjat w kierunku Jerozolimy.

Dzisiaj mamy już dużo więcej Total War'ów seria się rozrosła. Każdy gracz strategii pamięta Empire Total War z 2008 biggrin.png

Dzisiaj mamy Atille Total War i Rome II Total War nawet w edycji cesarskiej. 

Lecz ja zagorzały strateg przedstawię produkcję z 2011 roku.

SHOGUN 2 TOTAL WAR 

Zacznę od historii.

Japonia, aż do II wojny światowej miała cesarza ... cesarza, który był dla nich bogiem.

Japonia, aż do XVI w. nie używała broni na czarny proch.

Japonia kraj kwitnącej wiśni, wspaniała kultura ale co było wadą ?

Chan (mam nadzieję, że dobrze to napisałem) czyli dostojnik danej prowincji dążył do bycia Shogunem czyli wielkim dowódcą, który złączy pozostałych 

Chanów.

Co dalej ? Interesujące osoby wypomną mi Tokugawę prawda ? 

Ale Shogun II pozwala nam na wybranie, którejś ze stron.. Chana, którego będziemy prowadzić, aż po kres wygranej.

No dobrze ! Ale co z jednostkami, które będziemy prowadzić.

Tradycja Japonii pozwoliła wykonawcom użycie autentycznych jednostek takich jak Ninja, Samuraje, Łucznicy Ashigaru oraz Rusznice (odpowiednik europejskich muszkieterów)

Kampania jest rozgrywana z dwóch poziomów - Świata na którym podejmujemy ważkie decyzje, rozwój miasta oraz wysyłanie jednostek na podbój.

Oraz bitwy o której chcę opowiedzieć. 

SI czyli sztuczna inteligencja pozwala nam na naprawdę ciekawe rozwiązania. Takie jak flankowanie, markowanie odwrotu i wiele innych taktyk.

Spokojnie ! Przeciwnik też nie jest głupi (szczególnie na wysokich poziomach)  i będzie nas próbował podejść także bądźcie ostrożni.

Ale się rozpisałem - to ze względu na to, że jestem wręcz zakochany w japońskiej kulturze.

Przejdźmy do aspektów.

Zalety

-Dużo taktyk

-Ciekawe wcięcia przed walką.

-Japońskie odgłosy ( Soy !!!)

-Możemy napisać piękną historię.

-Bardzo ładna grafika

-Prawdziwi bohaterowie oraz miasta.

-Ciekawy interfejs.

-Bardzo ciekawy system walki. Mimo chociażby mieczy nasi wojownicy używają kopnięć i innych rozwiązań wręcz.

Wady 

-Niestety mimo, że gra jest z 2011 roku na laptopach nawet takich jak mój stary będzie chodziła fakt faktem na ultra ale podczas większej bitwy w 40 FPS gdy będziemy patrzeć jak nasi wojownicy walczą i wykonują ruchy.

ss_c9f27f7f2d1ccb371e894be0a31799f2f149f

-Niestety mimo, że gra jest z 2011 roku na laptopach nawet takich jak mój stary będzie chodziła fakt faktem na ultra ale podczas większej bitwy w 40 FPS gdy będziemy patrzeć jak nasi wojownicy walczą i wykonują ruchy.

Kompletnie nie rozumiem tego zdania.

Patrzę i osobiście jestem załamany. 
Moje wnioski: 
1. Wszedłem i od razu odechciało mi się czytać - Estetyka tej recenzji woła o pomstę do nieba. 
2. Kiedy już zmusiłem się do czytania to w sumie nie wiadomo, gdzie co jest... - Powinieneś stworzyć jakąś "legendę" lub punkty, w których to byłoby napisane, do czego owa część będzie się odnosiła 
3. Nie rozumiem tak jak kolega wyżej zdania z "wadą". - Może to moja wina i jestem "średnio kumaty", ale to zdanie nie ma sensu. 
4. Fakt użycia kolorowych czcionek - Niby jest zauważalny i "wzbogaca" ten blok tekstu, jednak jest użyty zupełnie bez większego pomysłu. To co powinno być podkreślone, czy też wytłuszczone, niestety takie nie jest. 
5. BRAK OBRAZKÓW - Pamiętaj! Nigdy blok tekstu nie przekona odbiorcy do przeczytania jak akapit przełamany jakimś obrazkiem.

Mam nadzieję, że się nie zrazisz i spróbujesz napisać coś jeszcze raz, tylko porządnie ;) PEACE! 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.