Skocz do zawartości

Aristocrat

Użytkownicy
 • Postów:

  23
 • Wpisów na Alkoboxie

  32
 • Rejestracja:

 • Ostatnio:

Alkohol

47 Pomocny

O Aristocrat

 • Tytuł:
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Gram na:
 • Imię:
  Jan

Ostatnio na profilu byli

354 wyświetleń profilu
 1. No cóż, nie oszukujmy się, między jedynką a dwójką jest... przepaść. Tutaj w zasadzie nie ma się co rozpisywać, praca nr 1 ciekawa koncepcja i finalnie przyciągający oko klimat. W drugim przypadku od razu widać nieład, chaotycznie ponakładane na tło kilka elementów, bez żadnego elementu łączącego w całość. Przede wszystkim brakuje tutaj tego dopasowania, scalenia, które tworzyłoby z tych wszystkich składników dobrą grafikę. Wynik oczywisty. Widzisz, @ Redrum, jest różnica między twoją pracą a grafika już na samym etapie planowania i tworzenia [email protected] Pacislavekwykorzystał kilka elementów, które następnie połączył tak, aby coś tworzyły. Każdy składnik ma swoje miejsce oraz odgrywa jakąś rolę w efekcie końcowym. To pasuje, to ma klimat. A takie bezmyślne wrzucania renderów na tło mija się z celem, bo brakuje w tym spójności. Ale gdybyś dodał trochę tego, trochę tego, jestem pewien, że zaczęłoby to wyglądać. Także, jeżeli myślisz o grafice na poważnie, to nie ma się co obrażać, tylko trzeba zobaczyć trochę poradników i samemu próbować coś więcej. Kombinuj, a na pewno dojdziesz do jakiegoś konkretnego poziomu i wyrobisz sobie własny styl. Życzę powodzenia i wytrwałości. Pamiętaj, każdy zaczynał od zera. ;)
 2. Z całym szacunkiem, pojęcie grafika odnosi się do osoby, która TWORZY i REALIZUJE swoje wizje, czyli bez wątpienia ktoś taki jest artystą. No właśnie, praca grafika nie polega na wklejaniu jednego elementu na drugi i przypisywaniu sobie jego autorstwa. Jest ogromna różnica między WZOROWANIEM się na jakimś gotowcu/projekcie, a bezmyślnym SKŁADANIU opublikowanych materiałów w całość. Nie oszukujmy się, bo doskonale wiesz, że ta inwencja w większości przypadków kosztowała cię 5 minut roboty (wygenerowanie napisu, umieszczenie na pobranym ówcześnie obrazku i dopasowanie). Tutaj, jak @Halucyn`zauważył, nie ma absolutnie nic więcej - żadnych efektów, żadnych filtrów, nic. Gdyby spojrzeć na fakty - te, opublikowane w TWOJEJ galerii, prace w 99,9% nie należą do ciebie. Dlaczego? Powiedz mi, co w nich jest twojego, autorskiego, co sam zrobiłeś. Naniesienie napisu? Zmienienie rozmiaru? Wybacz, ale to potrafi każdy. Strony typu cooltext nie powstały po to, żeby nagle każdy użytkownik komputera został grafikiem, ale miały być z założenia deską ratunku do osób, które takowego napisu potrzebuję, a same nie potrafią go zrobić. Co nie znaczy, że jak pojawiły się na rynku zupki chińskie, to nagle każdy kucharz zaczął serwować je swoim gościom jako jego własne dzieło. To w żadnym wypadku nie jest próba obrażania, a jedynie moja opinia. Trochę nie fair podpisywać się pod czymś, czego de facto nie zrobiłeś. Idąc takim tokiem rozumowania, mogę nazwać się kucharzem, bo przecież potrafię zaparzyć zupkę chińską.
 3. Nick: @Aristocrat Liczby: 7, 10, 18, 24, 36, 39, 41
 4. Chociaż nutka nie jest jakaś wybitna, to i tak przyjemnie do niej wrócić, zdecydowanie wpada w ucho.
 5. Z tego wszystkiego dla mnie najciekawszy jest ten Dzień Polskiej Niezapominajki. Nie powiem, ciekawe pomysł na połączenie natury z codziennością. Ach, jeszcze ten Dzień Straży Granicznej dosyć interesująca pozycja w kalendarzu. Warto pamiętać, że ta jednostka jest lepiej przeszkolona i uzbrojona niż policja, a poza tym stanowi filar bezpieczeństwa naszego kraju. A, na koniec, dobre cytaty. ;)
 6. No własnie, o tym mówię. Muszą być osoby, które będą w stanie taki dział poprowadzić, czyli ludzie z wiedzą i doświadczeniem, bo przeciętnych użytkownik nie powie ci, dlaczego ta płyta będzie lepszym wyborem od tej. I tutaj również niezbyt widzę przyszłość takiej strefy, no ale, warto potestować, a później się zastanawiać.
 7. Obawiam się, że zainteresowanie takim działem nie byłoby zbyt duże, to mimo wszystko temat dla osób bardziej obeznanych i doświadczonych, ale dlaczego nie, warto spróbować.
 8. Tytuł absolutnie genialny, piękna grafika, wciągająca fabuła, niesamowicie widowiskowy system walki i na koniec te cudowne dialogi z dawką dobrego humoru. Chociaż, nie będę ukrywał, można było wycisnąć znacznie więcej z mitologii nordyckiej i jakoś lepiej to posklejać, ale i tak nie jest źle. Swoją drogą wolałbym, aby twórcy poszli trochę w inną stronę niż tworzenie nowych części opartych na kolejnych zbiorach wierzeń, a dokładniej chciałbym zobaczyć odświeżone spojrzenie na poprzednie wydanie (Grecja). Z taką oprawą graficzną byłoby co podziwiać.
 9. Przejrzyste, krótkie i jednocześnie treściwe podsumowanie - czyli tak, jak powinno być. ;) I w sumie wszystko pięknie, tylko za tę muzykę to absolutnie nie szanuję. Jak można słuchać czegoś takiego?! Aż przykro patrzeć na ilość wyświetleń, a prawdziwe arcydzieła polskiego rapu pozostają w cieniu. Chociaż, tego to nawet rapem nie da się nazwać.
 10. Przykre to jest, że większość Polaków nie ma bladego pojęcia o otaczającej ich okolicy, a co dopiero mówić o własnym kraju. No niestety, cytat Stanisława Jachowicza "Cudze chwalicie, swego nie znacie" to najlepsze podsumowanie bierności naszego narodu. Niemal na każdym kroku tyle pięknych miejsc wartych zobaczenia, a dumni Polacy i tak wolą jeździć za granicę. Ech... Odnośnie artykułu, bardzo ciekawa inicjatywa i na pewno warto reklamować bogactwo polskich zabytków. Zapewne w promieniu kilkudziesięciu kilometrów jest tego znacznie więcej, ale nawet się o tym nie mówi, bo lepiej ściągać ludzi do Warszawy, żeby sobie pochodzili po galeriach. No cóż, trzeba cieszyć się, że żyjemy jeszcze w czasach, kiedy społeczeństwo chociaż trochę interesuje się swoją historią i tradycją, co prawda coraz mniej, ale wciąż.